Unikatowe krzesła można już oglądać w Galerii Sfera w Bielsku-Białej

foto. Galeria Sfera

Już po raz ósmy w Galerii Sfera odbędzie się licytacja unikatowych krzeseł stworzonych przez uczniów z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Juliana Fałata w Bielsku-Białej. Wszyscy chętni będą mogli zdobyć swój ulubiony model podczas specjalnej licytacji. Dochód ze sprzedaży zasili konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Licytacja unikatowych krzeseł w Galerii Sfera

„Krzesła dla WOŚP” to wspólna inicjatywa Zespołu Szkół Plastycznych, Fundacji Ekologicznej Arka oraz Galerii Sfera, która na potrzeby tegorocznej edycji przekazała młodym artystom używane krzesła. Wydarzenie jest utrzymane w duchu upcyklingu, co oznacza nadawanie nowego życia starym, niepotrzebnym przedmiotom, które zyskują dzięki temu na wartości.

Efekty ich pracy można już oglądać w Galerii Sfera, a zakupić podczas specjalnej charytatywnej licytacji, która odbędzie się 27 stycznia o godzinie 15.00. Cena wywoławcza jednego krzesła wynosi 350 zł. Całkowity dochód ze sprzedaży – podobnie jak w poprzednich latach – zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja zbiera środki na zakup sprzętu do monitorowania i leczenia chorób płucnych po pandemii COVID-19. Motto 32. Finału WOŚP brzmi „Tu wszystko gra OK!”.

Nawet jeżeli nie uda się Wam zdobyć wyjątkowego krzesła, możecie włączyć się w zbiórkę! Przez cały dzień na terenie Galerii spotkacie wolontariuszy, których poznacie po charakterystycznych puszkach z czerwonym serduszkiem.

Wolontariuszy spotkacie również na ulicach Bielska-Białej. Głównym punktem finału w naszym mieście będzie koncert na Rynku Starego Miasta. Więcej informacji w poniższym artykule:

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt