Ul. Warszawska w Bielsku-Białej jest już w pełni przejezdna!

foto. MZD Bielsko Biała

Od dnia dzisiejszego tj. 20 listopada 2023 mieszkańcy Bielska-Białej mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ nareszcie przywrócony został ruch na remontowanym odcinku ulicy Warszawskiej, prowadzącej w kierunku centrum miasta. Uciążliwy remont trwał prawie pół roku.

Długo oczekiwana rozbudowa ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej została zakończona

Rozbudowa wschodniej części ul. Warszawskiej, o długości 630 metrów, rozpoczęła się w połowie maja i trwała aż do listopada 2022 roku. Jednak prace nie zostały zakończone – w czerwcu rozpoczęto prace na drugiej stronie jezdni, od rejonu skrzyżowania z TESCO do skrzyżowania z ul. Sarni Stok. Ta kompleksowa modernizacja zyskała nową nawierzchnie asfaltową i chodniki, została przebudowana infrastruktura podziemna, zatoki autobusowe, zainstalowano nowe energooszczędne oświetlenie oraz zmodernizowano sygnalizację świetlną. Nasadzono również nowe drzewa. Jest ich ok. 100 oraz ponad 2400 krzewów – róż, hortensji czy różnych traw ozdobnych.

Koszt całej inwestycji wyniósł niecałe 12 milionów złotych. Efekty prac są widoczne i przynoszą ulgę kierowcom oraz mieszkańcom.

Likwidacja tymczasowych przewiązek na ul. Warszawskiej

20 listopada 2023 roku to nie tylko data przywrócenia ruchu na ul. Warszawskiej, ale także początek likwidacji tymczasowych przewiązek w pasach rozdziału. Miejski Zarząd Dróg apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie prowadzonych prac, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze.

CZYTAJ TAKŻE:

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej informuje, że 20 listopada 2023 r. zostanie przywrócony ruch na ul. Warszawskiej (jezdnia w kierunku centrum). W tym samym dniu rozpocznie się likwidacja tymczasowych przewiązek w pasach rozdziału. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie prowadzonych prac.

Jak informuje Radio Bielsko, ostatnie drobne utrudnienia mogą potrwać 2-3 dni.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry