ul. Warszawska również z nowym przystankiem !

foto. Komunikacja Miejska w Bielsku-Białej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zakończył ważną inwestycję, która znacząco poprawiła komfort podróżowania mieszkańców i turystów. Przebudowa zachodniej nitki ul. Warszawskiej, pomiędzy “Rondem Solidarności” a rondem przy dawnym markecie Tesco, przyniosła liczne udogodnienia na przystanku Warszawska Aluprof. Nowy peron i nowa wiaty przystankowa to tylko część zmian, które mają pozytywny wpływ na codzienne życie pasażerów.

Nowy peron i wiaty na ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej

Nowy Peron z Krawężnikami Peronowymi: Podczas inwestycji wybudowany został nowy peron przystankowy, który przynosi wiele korzyści. Jego główną zaletą są krawężniki peronowe, które umożliwiają bezpośredni podjazd autobusu do peronu, co przyspiesza proces wsiadania i wysiadania pasażerów. Krawężniki te także zapobiegają niszczeniu opon w przypadku najechania na nie, co wpływa na wydłużenie trwałości pojazdów komunikacji miejskiej. Ponadto, na górnej płaszczyźnie krawężników zastosowano ryflowaną powierzchnię antypoślizgową, co znacznie podnosi bezpieczeństwo podróżujących, szczególnie osób starszych i pasażerów ze szczególnymi potrzebami.

Wzmocnienie Bezpieczeństwa: W ramach tej modernizacji nie zapomniano o bezpieczeństwie pasażerów. Antypoślizgowa kostka integracyjna z wypustkami została zamontowana wzdłuż krawędzi peronów, ułatwiając osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie i poruszanie się po peronie przystankowym. To istotne usprawnienie, które czyni komunikację miejską bardziej dostępną dla wszystkich.

Nowa Wiata Przystankowa: Kolejnym elementem modernizacji jest nowa wiaty przystankowa. Jest ona wyposażona w siedziska o długości 2/3 długości wiaty, co gwarantuje komfortowe oczekiwanie na autobus. Dodatkowo, jeden moduł wiaty przystankowej jest specjalnie dostosowany dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich oraz rodziców podróżujących z dziećmi w wózkach. To przyjazne rozwiązanie, które uwzględnia różnorodność potrzeb pasażerów. W gablocie rozkładowej zamontowano informacje pasażerskie i rozkłady jazdy, które są łatwo dostępne.

Źródło: Komunikacja Miejska w Bielsku-Białej

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt