Ukradł paliwo kradzionym samochodem, który miał kradzione tablice rejestracyjne

W ostatnią sobotę wieczorem, na stacji paliw przy ul. Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, doszło do bezwstydnej kradzieży paliwa, która szybko została udaremniona przez lokalną policję. Sprawca, kierujący osobowym samochodem, zatankował pojazd za kwotę bliską 100 złotych i bez opłacenia rachunku uciekł z miejsca zdarzenia.

Kradzież paliwa w Czechowicach-Dziedzicach: Policja zatrzymuje złodzieja po pościgu

Jak ustalili funkcjonariusze, incydent miał miejsce około godziny 20:30. Sprawca, który okazał się być 36-letnim mężczyzną, zignorował wszelkie próby zatrzymania dokonane przez patrol policji, uciekając samochodem marki Ford. Po krótkim, lecz intensywnym pościgu, radiowóz zdołał zatrzymać uciekający pojazd, a sprawcę zatrzymano.

W trakcie dalszych czynności policyjnych okazało się, że samochód, którym poruszał się złodziej, został zgłoszony jako skradziony. Co więcej, używał on fałszywych tablic rejestracyjnych, pochodzących z innych kradzieży. Zarówno kierowca, jak i pasażer zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych, gdzie czekają na dalsze postępowanie.

Krótko po zdarzeniu asp. Przemysław Kozyra z Komisariatu Policji w Bielsku-Białej skomentował dla portalu bielsko.biala.pl – “To kolejny przykład skrajnego lekkomyślności i bezmyślności. Działamy szybko i skutecznie, by zapewnić bezpieczeństwo naszym mieszkańcom.”

Na zakończenie warto podkreślić, że każda próba kradzieży czy oszustwa zostanie ścigana przez organy ścigania z pełną determinacją. Policja apeluje także do mieszkańców o zachowanie czujności i współpracę w przypadku podejrzeń o nielegalne działania.

źródło: bielsko.biala.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt