Ukończono budowę jednego z najważniejszych przystanków w Bielsku-Białej.

nowy przystanek autobusowy w Bielsku-Białej

Właśnie ukończono budowę peronu przystankowego Hotel Prezydent kier. Mikuszowice w ramach zadania Rozbudowa ulicy 3 Maja w Bielsku-Białej – budowa peronu przystankowego przy ulicy 3 Maja. Przystanek ponownie chroni pasażerów  przed wiatrem i deszczem.

Prace jakie zostały wykonane na nowym przystanku w Bielsku-Białej

Na nowym peronie przystankowym postawiono dwie wiaty przystankowe, tzw. konserwatorskie, ułożono również nową nawierzchnię z kostki betonowej. Wzdłuż krawędzi peronu przystankowego zamontowane zostały antypoślizgowe kostki integracyjne wraz z płytkami naprowadzającymi, co ma na celu ułatwienie osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie i poruszanie się po peronie przystankowym. W najbliższych tygodniach zmianie ulegnie także lokalizacja istniejącej tablicy dynamicznej informacji pasażerskiej, która zamontowana zostanie na środku peronu, pomiędzy wiatami przystankowymi. 

Inne przystanki w centrum miasta również zostaną odświeżone

Wraz z oddaniem do użytku nowego przystanku Hotel Prezydent kier. Mikuszowice, przystanki w centrum miasta zostaną poddane odświeżeniu. Dotychczasowe wiaty przystankowe zostaną wyczyszczone, a także wymienione na nowe, bardziej komfortowe siedziska. Wszystko to po to, aby podróżowanie komunikacją miejską stało się jeszcze bardziej przyjemne dla mieszkańców i turystów odwiedzających Bielsko-Białą.

Decyzja o zmianie lokalizacji wiat

Zanim przystanek Hotel Prezydent kier. Mikuszowice otrzymał nowe wiaty konserwatorskie, wcześniejsze wiaty zamontowane na przystankach Partyzantów Belos nie spełniały oczekiwań pasażerów.  Z uwagi, że charakteryzują się zwiększoną długością oraz szerokością ścian bocznych, większy jest także dach – co pozwala na zapewnienie schronienia dla większej liczby oczekujących pasażerów, nie były wykorzystywane w pełni. Dlatego podjęto decyzję o zamontowaniu standardowych wiat w kolorze grafitowym na przystankach Partyzantów Belos, które znajdują się poza strefą konserwatorską. Natomiast wiaty konserwatorskie w kolorze piaskowym znalazły swoje miejsce na przystanku Hotel Prezydent kier. Mikuszowice, który jest jednym z najbardziej uczęszczanych przystanków w mieście.

Źródło: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt