Udało się ustalić sprawcę porzucenia szczeniaków, które znajdowały się w workach foliowych!

foto. Fundacja Mam Kota na Puncie Psa

W poniedziałek do Fundacji Mam kota na punkcie psa trafiły trzy szczeniaki, które zostały znalezione w workach foliowych na polu w okolicach Żywca. Niestety, życia dwóch z nich nie udało się uratować. Od kilku dni trwa walka o życie jednego z tych maluchów. Znany jest sprawca tego bestialskiego czynu, który poniesie konsekwencje.

Znaleziono pieski w workach, dwa nie żyją, jeden walczy o życie

Przypomnijmy, walka o życie trzech szczeniaków rozpoczęła się w poniedziałek 28 sierpnia. Były one znalezione w workach foliowych, ślepe i zdezorientowane, od kilku dni  toczy się walka o życie jednego z nich. Niestety, dwa pozostałe maluszki odeszły.. Historia tych szczeniąt rozpoczęła się dzień wcześniej tj. 27 sierpnia, kiedy to na tym samym polu znaleziono cztery inne dopiero co urodzone psiaki. Niestety, dwa z nich nie przeżyły, a ich dramatyczny los powiązany jest powyższymi trzema szczeniakami, które przybyły do Fundacji Mam kota na punkcie psa w poniedziałek. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

foto. Fundacja Mam kota na punkcie psa

Sprawca, który wyrzucił szczeniaki został już odnaleziony

30 sierpnia Fundacja poinformowała, że dzięki uzyskanym informacjom prawdopodobnie udało się ustalić sprawcę tego okrutnego czynu oraz los ich matki. W dniu 31 sierpnia policjanci z Komisariatu Policji w Łodygowicach podjęli interwencję we wskazanej posesji, wraz z technikiem weterynarii. Na miejscu znaleziono suczkę, u której stwierdzono w niedzielę poród, ale niestety nie było tam szczeniąt. Interesujące jest, że posesja ta znajdowała się bardzo blisko miejsca, gdzie odnaleziono szczenięta w workach foliowych.

foto. Fundacja Mam kota na punkcie psa

-Jedno jest pewne. Suczka widoczna na zdjęciu nie będzie już więcej rodzić a jej dzieci nie będą zabijane. Nie będzie mieć też sznura na szyi do którego przypięty będzie łańcuch.
O jedno miejsce tragedii mniej w tym kraju! – pisze Fundacja w mediach społecznościowych

Suczka trafia do schroniska oraz złożono zawiadomienie o popełnienie przestępstwa

Po interwencji policji suczka została odebrana i przewieziona do Schroniska w Cieszynie, gdzie otrzymała fachową opiekę i szansę na nowe życie. To niewątpliwie wyjątkowa sytuacja, ponieważ to organ ścigania, na podstawie doniesień medialnych, skontaktował się z Fundacją Mam Kota na Punkcie Psa i podjął działania na własną inicjatywę

Jednocześnie złożono zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa znęcania się nad szczeniętami na Policji. Zaangażowana została również Kancelaria Adwokacka, która udzieliła stosownego pełnomocnictwa Fundacji. Dzięki temu, sprawcy tego okrutnego czynu zostaną postawieni przed sądem i staną przed odpowiedzialnością za swoje czyny.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt