Udało Się! Ośrodek “U Rumcajsa” Ponownie Rozpocznie Przyjmowanie Gości

ośrodek u rumcajsa

W początkach 2023 roku mieszkańcy Żywiecczyzny zostali zaskoczeni informacją o planowanym zamknięciu znanego ośrodka “U Rumcajsa”. Starostwo Powiatowe w Żywcu wypowiedziało umowę dzierżawy, jednak spadkobierczyni podjęła walkę o ośrodek. Teraz już wiadomo, że sprawa zakończyła się szczęśliwie.

Ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy "U Rumcajsa"

Ośrodek Rekreacyjno-Wypoczynkowy “U Rumcajsa” znajdujący się przy Jeziorze Żywieckim kojarzył się z dobrą atmosferą, rodzinnymi wczasami. Można tam było przenocować w domku kempingowym lub w przyczepie, wypożyczyć sprzęt wodny oraz zjeść dobre jedzenie.

Ośrodek został założony w 1993 roku przez Jerzego Ziomka znanego jako Rumcajs. Był jednym z założycieli i wieloletnim członkiem WOPR-u oraz przewodnikiem górskim. Szkolił motorowodniaków i żeglarzy. Organizował wiele akcji społecznych. Uratował dziesiątki ludzkich istnień, pierwszą z nich była 12-letnia dziewczynka.  Znakami rozpoznawczymi Rumcajsa były kapelusz i broda. Zmarł  w 2020r. w wieku 70 lat. Po jego śmierci ośrodek przejęła rodzina.

Początkiem 2023 roku pojawiała się wiadomość o zamknięciu ośrodka

W marcu br. w sieci pojawiła się smutna wiadomość, dotycząca zamknięcia ośrodka “U Rumcajsa”, który przez lata stał się ważnym miejscem na rekreacyjnej mapie Żywiecczyzny. Starosta Żywiecki wypowiedział, bez podania przyczyny, umowę dzierżawy, która miała trwać do 2036r. Tego samego miesiąca, Starostwo Powiatowe na swojej stronie wydało oświadczenie dotyczące wypowiedzenia umowy dzierżawy Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego ,,U Rumcajsa”.

Spadkobierczynie wraz z kancelarią podjęły działania prawne w celu zatrzymania jej istnienia.

Sprawa miała miejsce w Sądzie

Jak można przeczytać na stronie kancelarii, która reprezentuje ośrodek “U Rumcajsa”, w grudniu Sąd Rejonowy w Żywcu wydał postanowienie, które jest pierwszym sukcesem w tej sprawie. Sąd postanowił udzielić zabezpieczenia na czas trwania postępowania sądowego. Warunki wskazane w umowie dzierżawy będą obowiązywać przez cały okres trwania procesu sądowego. Co to oznacza? Ośrodek u Rumcajsa otwiera się na nowo!

Ośrodek "U Rumcajsa" otwiera się na nowo

Ogłaszam wszem i wobec, że ruszamy od maja na nowo z ośrodkiem. Będę się starała ciągnąć tradycję i to co obiecałam tatusiowi przy ostatnim pożegnaniu czyli zrobię wszystko by Was godnie ugościć ,byście mogli się cieszyć miejscem które sprawia Wam radość i wspomnienia. Dziękuję każdemu z osobna za trzymanie kciuki, za dobre słowa, za wsparcie, dziękuję każdemu kto wierzy we mnie. Widzimy się już niebawem. – czytamy na stronie ośrodka

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry