Uczniowie Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego będą mogli uczestniczyć w zajęciach na Malcie!

W ostatnich dniach Uniwersytet Bielsko-Bialski i Uniwersytet Maltański podjęły innowacyjny krok, zawierając umowę o współpracy w obszarze nauki i kształcenia. W ramach tego porozumienia, studenci Wydziału Zarządzania i Transportu UBB będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach na maltańskim Wydziale Ekonomii, Zarządzania i Rachunkowości.

Uniwersytet Maltański, założony w 1769 roku, to instytucja o głęboko zakorzenionej historii. Wywodzi się bezpośrednio z Collegium Melitense, które powstało aż w 1592 roku. Obecnie uczelnia ta kształci imponującą liczbę 11 500 studentów, w tym 1 400 studentów zagranicznych z ponad 100 różnych krajów. Jednym z unikalnych aspektów Uniwersytetu Maltańskiego jest to, że wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim, co czyni ją jeszcze bardziej dostępną dla międzynarodowych studentów.

Jednym z wyróżniających się wydziałów na Uniwersytecie Maltańskim jest Wydział Ekonomii, Zarządzania i Rachunkowości. To największy wydział w uczelni i oferuje wiele interesujących ścieżek kształcenia dla ponad 1 800 studentów. Programy edukacyjne obejmują aż siedem różnych kierunków studiów: Rachunkowość, Bankowość, Finanse i Inwestycje, Biznes i Zarządzanie Przedsiębiorstwem, Ekonomia, Ubezpieczenia i Zarządzanie Ryzykiem, Marketing, Polityka Publiczna.

Uniwersytet Bielsko-Bialski, będący jednym z liderów nauki i edukacji w Polsce, również ma wiele do zaoferowania. Dzięki umowie o współpracy z Uniwersytetem Maltańskim, studenci Wydziału Zarządzania i Transportu będą mieli dostęp do fascynujących możliwości rozwoju naukowego i kształcenia. Uniwersytet Bielsko-Bialski to instytucja o dynamicznej historii, która osiągnęła znaczące sukcesy. Obecnie reprezentowany przez rektora profesora Jacka Nowakowskiego oraz innych wybitnych profesorów, UBB odgrywa kluczową rolę w rozwoju nauki i edukacji w regionie.

Podpisanie umowy o współpracy z Uniwersytetem Maltańskim otwiera przed studentami UBB nowe horyzonty. Studenci Wydziału Zarządzania i Transportu będą mogli uczestniczyć w międzynarodowej wymianie, odwiedzając Wydział Ekonomii, Zarządzania i Rachunkowości na Malcie. To nie tylko szansa na zdobycie międzynarodowego doświadczenia, ale także okazja do pogłębienia wiedzy w dziedzinie zarządzania i ekonomii na renomowanej uczelni zagranicznej.

fot. organizator

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt