Uchwała w Sprawie ochrony Dobrego imienia Jana Pawła II. Głosowali m.in posłowie z Żywiecczyzny.

Sejm większością głosów przyjął uchwałę “w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II”.  Głosowanie poprzedziła ostra kłótnia na sali obrad.

Całą afera wybuchła po emisji w TVN24 dokumentu “Franciszkańska 3” z cyklu “Bielmo” Marcina Gutowskiego, z którego wynika, że Karol Wojtyła jeszcze zanim został papieżem wiedział o przestępstwach seksualnych popełnianych przez księży-pedofili i współuczestniczył w ich ukrywaniu, przenosząc księży do innych parafii, posłowie złożyli dwa projekty uchwał. Ten autorstwa Zjednoczonej Prawicy “broni dobrego imienia” Jana Pawła II, ten PSL-Koalicji Polskiej chce “upamiętnić papieża-Polaka”.

Posłowie przyjęli uchwałę o “obronie dobrego imienia papieża Jana Pawła II”, która mówi m.in.: “Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanie potępia medialną, haniebną nagonkę, opartą w dużej mierze na materiałach aparatu przemocy PRL, której obiektem jest Wielki Papież  św. Jan Paweł II najwybitniejszy Polak w historii. Próba skompromitowania Jana Pawła II materiałami, których nie odważyli się wykorzystać nawet komuniści”.

Za przyjęciem projektu opowiedziało się 271 posłów, przeciwko – 43. Wstrzymały się 4 osoby, nie głosowało 142 posłów, w tym 125 posłów KO, mimo obecności na sali.

W przypadku posłów z okręgu wyborczego nr 27 Bielsko-Biała, za przyjęciem uchwały byli: Przemysław Drabek, Grzegorz Gaża, Kazimierz Matuszny, Grzegorz Puda i Stanisław Szwed. Nie głosowali: Mirosława Nykiel i Małgorzata Pępek, Przemysław Koperski i Mirosław Suchoń.

foto. PAP/Rafał Guz

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt