Tydzień na Ratunek Mili Murawskiej z Lipowej

Mila Murawska urodziła się z krytyczną wadą serca pod postacią tetralogii Fallota oraz MAPCA’S. Termin operacji wyznaczono na 20 października, lecz nadal brakuje sporej sumy.

Mama małej Mili:

Patrzę na moją córeczkę, moje serce ściska niewyobrażalny ból, zastanawiam się co mam Jej powiedzieć… Jej śmiertelnie chore serduszko słabnie z każdym dniem, palce i usta przybierają jagodowy kolor przy każdym kroku. Ile jeszcze wytrzyma moje dziecko? Jedną szansę już straciliśmy, kolejny termin operacji wyznaczono na 20 października. To już za chwilę… Tak bardzo się boję, że znów nie zdążymy. Błagam o pomoc!

Mila przyszła na świat trzy lata temu. Mila, Mileńka… moja wyczekana córeczka. Nie miałam nawet czasu by się nią nacieszyć. Zaraz po narodzinach rozpoczęła walkę o życie. Walkę, która trwa po dziś dzień i wydaje się nie mieć końca. Moja córeczka urodziła się z krytyczną wadą serca pod postacią tetralogii Fallota oraz MAPCA’S. Skrajna postać tego typu wady. Do Jej serduszka wszczepiono shunt – sztuczną rurkę, dzięki której krew natleniała płuca. Mila przez 7 długich miesięcy walczyła o życie. Przez miesiąc była podpięta pod respirator, a ECMO trzymało Jej słabe serce przy życiu. Ja przez ten cały czas czekałam, modliłam się, wierzyłam. Dziękowałam Bogu za moment, w którym po raz pierwszy była przy mnie, kiedy w końcu mogłam ją przytulić!

Po trzech latach okazuje się, że shunt w sercu Mili, który odpowiadał za natlenienie płuc się zamknął. Moja córka żyje tylko dzięki naczyniom krążenia obocznego, które wytworzyły się samoistnie. Z tak skrajną postacią tetralogii Fallota Mila nie ma szans na leczenie operacyjne w Polsce. Lekarze w kraju proponują nam tylko leczenie paliatywne, przedłużające życie, pomagające łagodzić cierpienie… Jak mogę na to pozwolić? Jak powiedzieć własnemu dziecku, że umiera? Jak żyć z myślą, że następnego dnia dla mojej Mili może już nie być?

Nadzieja przyszła z Linz. To właśnie tam w Austrii na moje dziecko czeka szansa, której nie może dostać w Polsce. Lekarze zakwalifikowali Milę do operacji serca. Jedyną i największą przeszkodą są pieniądze, których sama nie jestem w stanie zgromadzić. Jeden termin operacji już przepadł z powodu braku środków na opłacenie depozytu. Drugi termin wyznaczono na 20 października… Operacja Mili musi zostać opłacona dwa tygodnie przez terminem przyjęcia. Oznacza to, że pozostał mi tydzień na ocalenie mojej córki!

Błagam Was resztkami sił o pomoc. Mila ma skrajnie niskie saturacje, męczy się przy każdym kroku, Jej usta i palce mają jagodowy kolor. Moje matczyne serce pęka z bólu, gdy patrzę na Jej cierpienie. Jeśli nie uzbieram potrzebnej kwoty, moje dziecko będzie skazane na śmierć… Pomóżcie mi ocalić moją Milę!

LINK DO ZBIÓRKI:  TUTAJ

GRUPA Z LICYTACJAMI NA FB:  TUTAJ

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt