Tunel w Lalikach zostaje nadal zamknięty ! – wyznaczono objazdy

foto. GDDiK

27 stycznia, tuż po północy, doszło do pożaru w tunelu “Emilia” na drodze S1 w Lalikach. Skutkiem tego zdarzenia były poważne uszkodzenia infrastruktury tunelu, który pozostaje zamknięty. GDDKiA ogłosiła, że termin zamknięcia tunelu w Lalikach który został przedłużony.

W tunelu doszło do wybuchu pożaru

Zdarzenie miało miejsce 27 stycznia, kilka minut po północy w tunelu “Emilia” w Lalikach. Po wybuchu pożaru, strażacy podjęli natychmiastową akcję gaśniczą, która trwała aż 2,5 godziny. W trakcie tych działań droga w tunelu była całkowicie zablokowana, co spowodowało poważne utrudnienia w ruchu. Po zakończeniu akcji gaśniczej, przeprowadzono szczegółowe oględziny, które wykazały znaczne uszkodzenia infrastruktury. W związku z tym podjęto trudną decyzję o całkowitym zamknięciu tunelu dla ruchu. 

Objazdy dla kierowców

Ze względu na zamknięcie tunelu w Lalikach, GDDKiA wprowadziła objazdy dla kierowców. Dla podróżujących z Żywca na Zwardoń, trasa objazdu prowadzi przez DW943. Natomiast dla pojazdów osobowych zmierzających ze Zwardonia na Żywiec, sugerowaną trasą jest przejazd przez Sól – Rajcza – Milówka. Dla pojazdów ciężarowych natomiast wytyczono objazd przez Cieszyn.

Przedłużenie zamknięcia tunelu w Lalikach

GDDKiA oficjalnie ogłosiła, że tunel w Lalikach pozostanie zamknięty do dnia 8 lutego, jednakże istnieje ryzyko, że ten termin ulegnie przedłużeniu. Prace naprawcze infrastruktury są niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowców i płynność ruchu.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt