Trzy nowe animowane projekty filmowe w bielskim Studio Filmów Rysunkowych

Bielskie Studio Filmów Rysunkowych przygotowuje trzy fascynujące projekty animowane, które zapewne zdobędą serca widzów w różnych grupach wiekowych. Dyrektor studia, Maciej Chmiel, ujawnił szczegóły tych przedsięwzięć podczas rozmowy z PAP.

Bystre oczka - serial dla dzieci z deficytem wzroku

Najbardziej zaawansowanym projektem jest serial “Bystre oczka”, który jest adresowany zarówno do najmłodszej widowni (w wieku od 2 do 4 lat) jak i dzieci z deficytem wzroku. Obecnie studio pracuje nad pilotem tego serialu, który został przygotowany zarówno w wersji polskiej, jak i angielskiej. Maciej Chmiel wyjaśnił, że mają już komplet scenariuszy i że kwestia dalszego rozwoju serialu będzie omawiana w ministerstwie kultury w połowie lutego. “Bystre oczka” ma składać się z 52 odcinków trwających po 6 minut każdy.

Opis serialu: Bystre Oczka, to nieprzebodźcowane przedstawienie świata, przez które prowadzą Biedronka Onka i Ślimak Mak. Każdy odcinek kończy się ćwiczeniem wzroku i pomysłem na zabawę dla dzieci, a sama animacja została utrzymana w kontrastowych kolorach z małą ilością elementów oraz dużymi postaciami. Dzięki spokojnej narracji seria odpowiada zarówno dziecku, które wchodzi w życie i spotyka się z ekranem po raz pierwszy, jak i dziecku z dysfunkcją wzroku, dla którego ważne jest zrozumienie animacji.

Warzywne biuro śledcze - zagadki kryminalne rozwiązane przez antropomorfizowane rośliny

Kolejnym projektem jest serial “Warzywne biuro śledcze”, który jest skierowany do widzów w wieku od 8 do 12 lat. Obecnie studio skupia się głównie na etapie literackim, tworząc scenariusze, ale pracuje również nad pierwszym odcinkiem pilotażowym, który ma posłużyć do zaprezentowania potencjalnym koproducentom i osobom decydującym o wsparciu finansowym. Planowane jest stworzenie 52 odcinków tego serialu.

Opis serialu: Warzywne biuro śledcze, to rodzinny serial warzywny z roślinami w rolach głównych, w którym dużo się dzieje i w którym nie brakuje zarówno śmiechu, jak i dreszczyku emocji! Główną bohaterką tej kryminalnej komedii jest Lilia Wanilia, młoda adeptka dziennikarstwa, która wraz z Syriuszem Pieprzem rozwiązuje tajemnice obcych istot nawiedzających Roślinowo. To serial, który łączy pokolenia – z jednej strony propozycja dla nastolatków bez wulgaryzmów, z drugiej strony dla dorosłych, pozbawiona dziecinności, za to z całą gamą żartów i odniesień popkulturowych, które będą przyjemnym dodatkiem do wciągającej historii.

Husarz - pełnometrażowa animacja w trakcie ustalania scenariusza

Trzecim, pełnometrażowym projektem przygotowywanym przez Studio Filmów Rysunkowych jest animacja “Husarz”. Obecnie trwają prace nad ustaleniem ostatecznego kształtu scenariusza tej produkcji. Prace nad tymi projektami wymagają znacznych nakładów finansowych. Warto dodać, że latem ubiegłego roku szacowano, że sama produkcja serialu “Bystre oczka” może kosztować około 10 milionów złotych, a “Warzywne biuro śledcze” kilkanaście milionów. Studio obecnie stara się pozyskać potrzebne środki finansowe.

CZYTAJ TAKŻE:

Opis filmu: Husarz, to film pełnometrażowy opowiadający historię Szymona – chłopaka, który nie pamięta swojej rodziny, a nawet nie wie skąd pochodzi. Włóczy się, żebrze, łapie się dorywczych prac i ma marzenie – chce zostać rycerzem. Nie zatrzymują go ani drwiny ze strony otoczenia, ani kłody rzucane przez los, ponieważ w głębi serca wie, że jego przeznaczeniem jest zostanie prawdziwym husarzem.

Źródło: bielskobiala.naszemiasto.pl / Studio Filmów Rysunkowych

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt