Trzy medale dla reprezentacji z Bielska Białej

Trzy medale przewiozła reprezentacja Bielska-Białej z Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych rozegranego w dniach 17-19 czerwca w Łodzi. Jan Habrzyk zdobył srebro w rzucie piłeczką palantową, Aneta Kręcioch – srebro w biegu na 300 m i Marianna Francuz – brąz w biegu na 60 m.

Już po raz czternasty Bielsko-Biała przystąpiło do grona 92 miast wystawiających własną drużynę na Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych. W okresie od września 2021 do czerwca 2022 w Bielsku-Białej odbyło się sześć zawodów eliminacyjnych, które zgromadziły łącznie około tysiąca dzieci. W końcowym etapie eliminacji wyłoniono 15-osobową reprezentację do finałowych rozgrywek.

Pośród dwóch tysięcy dzieci z 92 miast z całego kraju bielska ekipa wyglądała liczebnie skromnie. Jednak ich start był znakomity, aż dziewięciu bielszczan dostało się do finałów. Emocje były fantastyczne, a walka młodzieży zażarta. W sumie występ zakończył się trzema medalami.

Na sukces złożyła się praca treningowa dzieci oraz organizacyjna Klubu Sportowego Sprint – lokalnego organizatora eliminacji. Czwartki Lekkoatletyczne współfinansuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

Źródło/Foto. UM Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt