Trzęsienie ziemi na Słowacji. Wstrząsy odczuwalne były nawet w naszym regionie!

foto. EMSC

Trzęsienie ziemi na Słowacji wystąpiło w poniedziałek wieczorem. Według Europejsko-Śródziemnomorskiego Centrum Sejsmologicznego miało magnitudę 5. Wstrząsy były odczuwalne również w naszym regionie.

Trzęsienie ziemi na Słowacji odczuwalne również w Polsce

Jak poinformowały słowackie media, według wstępnych danych do trzęsienia ziemi doszło o godzinie 20.23, a epicentrum znajdowało się na północ od miasta Vranov nad Topľou we wschodniej części kraju. Według informacji podawanych przez Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC) trzęsienie miało magnitudę 5. Było odczuwalne w promieniu 200 kilometrów od epicentrum – na Słowacji, w Ukrainie, Polsce m.in. w naszym regionie, na Węgrzech i w Rumunii.

foto. EMSC

Mogą wystąpić wstrząsy wtórne

Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne podało także, że w ciągu najbliższych kilku godzin bądź dni mogą wystąpić wstrząsy wtórne. 

“O ile nie jest to konieczne, dla własnego bezpieczeństwa trzymaj się z dala od uszkodzonych obszarów. Zachowaj ostrożność i postępuj zgodnie z informacjami władz krajowych” – zaapelowano.

Mateusz Morawiecki reaguje na trzęsienie ziemi odczuwalne w naszym regionie

Do zdarzenia u naszego południowego sąsiada odniósł się wieczorem premier Mateusz Morawiecki. 

“Wieczorem na Słowacji doszło do trzęsienia ziemi. Było ono odczuwalne także w Polsce. Rozmawiałem na ten temat z wojewodą małopolskim i poleciłem zwiększenie gotowości służb” – przekazał szef rządu.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt