Trwa modernizacja kamienic w Bielsku-Białej – będzie estetycznie i ekologicznie.

modernizacja kamienic bielsko-biala

W obliczu rosnącej potrzeby ochrony środowiska naturalnego i poprawy jakości życia mieszkańców, Zakład Gospodarki Miejskiej w Bielsku-Białej kontynuuje swoje zaangażowanie w modernizację budynków. Poprzez likwidację szkodliwych “kopciuchów” oraz integrację z miejską siecią ciepłowniczą, inicjatywa ta dąży nie tylko do estetycznej poprawy, ale także do zwiększenia ekologicznej zrównoważności.

Modernizacja kamienic w Bielsku-Białej - kolejny krok aby miasto stało się jeszcze piękniejsze

Modernizowane budynki zarządzane przez Zakład Gospodarki Miejskiej w Bielsku-Białej pięknieją i stają się bardziej ekologiczne.  Obecnie prace prowadzone są przy ul. Norberta Barlickiego 1 i 3, ul. Cyniarskiej 14 oraz ul. 11 Listopada 7, 42, 61 i 74.

Kamienica przy ul. Cyniarskiej 14

Obecnie trwa kompleksowy remont kamienicy przy ul. Cyniarskiej 14. Zgodnie z założeniami Zakładu Gospodarki Miejskiej, modernizacja obejmuje nie tylko wymianę elewacji i klatki schodowej, ale także gruntowną wymianę instalacji: wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania, wody użytkowej i elektrycznej. Jednym z kluczowych kroków jest podłączenie budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej, co pozwoli na zminimalizowanie emisji i skuteczne wykorzystanie energii cieplnej. Niezaprzeczalnym atutem modernizacji jest również docieplenie ścian, co przyczyni się do obniżenia kosztów ogrzewania i poprawy komfortu życia mieszkańców.

kamienica ul. cyniarska
Cyniarska 14 fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Kamienica przy ul. 11 Listopada 74

Kolejnym przykładem zobowiązania Zakładu Gospodarki Miejskiej do ekologicznej modernizacji jest remont kamienicy przy ul. 11 Listopada 74. Prace obejmują kompleksową renowację dachu, elewacji, klatki schodowej oraz przestrzeni mieszkalnych. Istotnym celem jest również zmiana układu funkcjonalnego budynku, aby dostosować go do nowych standardów użytkowania. Kluczowym osiągnięciem będzie również podłączenie kamienicy do miejskiej sieci ciepłowniczej, co znacząco wpłynie na poprawę efektywności energetycznej i redukcję emisji gazów cieplarnianych.

kamienica ul. 11 listopada
11 Listopada 74, fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Kamienica przy ul. 11 Listopada 7

Prace modernizacyjne przy ul. 11 Listopada 7 to doskonały przykład adaptacji istniejących budynków do współczesnych standardów. Odpowiedzią na rosnące potrzeby mieszkańców jest zmiana układu funkcjonalnego części lokali oraz kompleksowa renowacja elewacji. Istotnym krokiem modernizacyjnym jest również stworzenie nowych instalacji wodno-kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania i elektrycznej. Połączenie z miejską siecią ciepłowniczą to kolejny krok w kierunku zrównoważonej przyszłości.

kamienica ul. 11 listopada
11 Listopada 7, fot. Jacek Kachel Wydział Prasowy UM w BB

Kamienica przy ul. 11 Listopada 42

Przy ul. 11 Listopada 42 widzimy, jak długotrwałe starania Zakładu Gospodarki Miejskiej przynoszą rezultaty. Choć elewacja i dach kamienicy zostały wyremontowane już kilka lat temu, budynek teraz dołączy do miejskiej sieci ciepłowniczej. To dowód, że dbałość o ekologiczność i efektywność energetyczną nie jest jednorazowym działaniem, ale stałym procesem, który przynosi korzyści dla mieszkańców i środowiska.

Kamienica przy ul. 11 Listopada 61

W kamienicy przy ul. 11 Listopada 61 modernizacja obejmuje nie tylko podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej, lecz także stworzenie nowych łazienek w dwóch lokalach. To doskonały przykład, jak staranne planowanie i inwestycje w infrastrukturę przekładają się na poprawę jakości życia mieszkańców. Elewacja i dach, choć wyremontowane kilka lat temu, wciąż stanowią solidne fundamenty dla długoterminowych korzyści.

Kamienica przy ul. Norberta Barlickiego

Dwukrotnie na ul. Norberta Barlickiego 1 i 3 widać, jak Zakład Gospodarki Miejskiej wychodzi naprzeciw współczesnym wyzwaniom. Rozległe prace obejmujące dachy, elewacje, klatki schodowe, remonty lokali oraz nowe instalacje, to wyraz zdeterminowanego dążenia do ekologicznej przemiany. Podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej to kluczowy element, który gwarantuje efektywne wykorzystanie źródeł energii i minimalizację wpływu na środowisko.

Modernizacja obejmie również inne budynki w Bielsku-Białej

Modernizacja budynków zarządzanych przez Zakład Gospodarki Miejskiej w Bielsku-Białej stanowi znakomitą inicjatywę w kierunku ekologicznej przyszłości miasta. Prace obejmujące likwidację “kopciuchów”, integrację z miejską siecią ciepłowniczą i modernizację infrastruktury są przejawem zrównoważonego rozwoju. To przykłady, jak dbałość o estetykę i funkcjonalność może współgrać z troską o środowisko. Jednak jak informuje dyrektor ZGM na liście są kolejne budynki, które zostaną zmodernizowane.

– (..) realizujemy również 3 inne zadania, w ramach których w 2023 r. kompleksowo zostanie wyremontowanych kolejnych 10 budynków, w tym 9 będzie podłączonych do miejskich sieci ciepłowniczej. Są to remonty kompleksowe budynków: ul. Komorowicka 10 i 224; ul. Jana Sobieskiego 2-4, 19 oraz 25 i 25a; ul. Józefa Pankiewicza 7; Rynek 32; plac św. Mikołaja 7 i ul. Cieszyńska 18 – informuje zastępca dyrektora ZGM Krzysztof Kwiatkowski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Źródło: UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry