Trwa coroczne świętowanie od Jana do Iwana

Wydarzenie rozpoczęło się 24 czerwca. O godzinie 18.30 na Rynku imprezę rozpoczęto otwarciem wystawy Julii Ogińskiej prezentującej portrety osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie. Następnie o godzinie 19.30 odbył się koncert Słowianie da zespół Kosy, całość zakończyło się pokazem Teatru Ognia Tesserakt.

Dzień później – 25 czerwca – w godzinach od 15.00 do 19.00 w Parku Słowackiego odbył się piknik wielokulturowy wraz ze Szkołą Asystentów Międzykulturowych.

Ale to nie koniec.. Przed nami jeszcze kilka dni wspaniałej zabawy. W programie:

27 czerwca o godzinie 18.30 w Ośrodku myBB przy ul. Zygmunta Krasińskiego 5a zaplanowano warsztaty fotograficzne Moje miejsce prowadzone przez Datura Studio i Leszka Buzderewicza. Przy tej okazji organizatorzy zachęcają do zabrania swoich aparatów w smartfonach i przypominają, że za każdym narzędziem stoi twórca – nie liczy się sprzęt, a otwarta głowa.

28 czerwca o godzinie 16.30 na Rynku odbędą się zabawy i animacje dla dzieci. Od 18.30 w Ośrodku myBB w planach są zajęcia relaksacyjno-oddechowe, które prowadzi studentka fizjoterapii Emilia Bizoń. Pokaże ona zebranym jak ruch, nawet niewielki, może zmienić wiele, szczególnie w połączeniu z oddechem. Tu też należy zabrać matę do ćwiczeń.

30 czerwca, godzina 16.30 na Rynku upłynie pod znakiem minigry miejskiej dla dzieci. Również tego samego dnia, ale o godzinie 18.30 w Ośrodku myBB odbędą się warsztaty zielarskie Robimy macerat z dziurawca. Tu obowiązuje składka 5 złotych na materiały. Warsztaty prowadzi edukatorka, trenerka, animatorka i działaczka społeczna Maria Rózga. W fundacji współtworzy ona i realizuje warsztaty z edukacji ekologicznej, podczas których uczestnicy i uczestniczki spędzają czas w naturze, bawiąc się, ucząc, obserwując i współdziałając.

1 lipca o godzinie 18.30 w Ośrodku myBB odbędzie się jam session wspólnie z World Cafe, czyli granie i śpiewanie z całego świata.

Ostatniego dnia – 2 lipca – od godziny 18.30 na Rynku trwać będzie impreza Do Ivana, czyli koncerty z muzyką i śpiewem ukraińskim, wspólne tańce, robienie lalek motanek i wianków. Na zakończenie odbędzie się pokaz Teatru Ognia Tesserakt.

Na warsztaty filmowe, zielarskie i wtorkową relaksacje obowiązują zapisy pod linkiem https://forms.gle/LzAGJoLYw3kGeWPW6.

Projekt częściowo finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszyi EOG w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

Na atrakcje zapraszają wspólnie Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia, Ośrodek Integracji Obcokrajowców myBB oraz miasto Bielsko-Biała.

źródło: UM Bielsko Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt