Tragiczny wypadek w Świnnej. Kierowca trafił do szpitala.

wypadek świnna
foto. OSP Bystra

Wstrząsające wydarzenie miało miejsce dziś rano w miejscowości Świnna (pow. żywiecki). W tragicznym zdarzeniu doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, w wyniku którego kierowca samochodu został przewieziony do szpitala.

Wypadek w Świnnej, dwa pojazdy poważnie uszkodzone

Dzisiaj tj. 22 sierpnia, około godziny 8:00, ulica żywiecka w Świnnej stała się miejscem tragicznego zdarzenia. Jak wstępnie ustalili policjanci, 43-letni mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym MAN, nie zachował odstępu od poprzedzajacego go mercedesa, którym kierował 32 latek i doprowadził do zderzenia z nim. Następnie kierujący pojazdem MAN zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z Fiatem Seicento, którym kierował 38 latek.

Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiły się służby ratownicze: pogotowie ratunkowe, straż pożarna oraz policja. Ich priorytetem było zapewnienie niezbędnej pomocy poszkodowanemu kierowcy oraz zabezpieczenie miejsca wypadku.

foto. Radio Bielsko

Policja bada przyczyny wypadku

W momencie zdarzenia, służby ratownicze działały niezwykle szybko i zorganizowanie. Aby uwolnić kierowcę Fiata, straż pożarna musiała użyć narzędzi hydraulicznych. Pogotowie ratunkowe skierowało na miejsce odpowiedni personel medyczny, którzy niezwłocznie rozpoczęli udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu.  Jednocześnie straż pożarna pracowała nad zabezpieczeniem terenu wokół pojazdów, aby minimalizować ryzyko dodatkowych zagrożeń. Policja przystąpiła do badania okoliczności wypadku, mając na celu ustalenie przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Z informacji przekazanych przez policję, obecnie wiadomo, że kierowca samochodu osobowego, który brał udział w zderzeniu, został przewieziony do szpitala.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry