Śmiertelny wypadek w Korbielowie: Pieszy potrącony przez samochód

foto. Policja Śląska

W Korbielowie doszło do tragicznego wypadku, w którym pieszy został potrącony przez samochód dostawczy. Niestety, mimo podjętej reanimacji mężczyzna stracił życie.

Śmiertelne potrącenie pieszego w Korbielowie

W dniu 2 stycznia o godz. 16:01 w Korbielowie na ul. Granicznej, będącej częścią drogi wojewódzkiej nr 945, doszło do tragicznego wypadku. Pogotowie ratunkowe oraz policja przybyły szybko, aby udzielić mężczyźnie niezbędnej pomocy i zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Jak wstępnie ustalili policjanci, 35-latek kierujący dostawczym Mercedesem, potrącił pieszego przechodzącego przez jezdnie w miejscu niedozwolonym. Niestety, mimo podjętej reanimacji, 40-letni mężczyzna stracił życie. Na miejscu tragedii przez kilka godzin pracowały wszystkie służby, a także prokurator. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem.

Pomimo utrudnień w ruchu, droga była przejezdna. Warto jednak zachować szczególną ostrożność w obecnych warunkach pogodowych, które mogą wpływać na bezpieczeństwo na drodze.

Policja apeluje o ostrożność

Aktualne warunki pogodowe, zwłaszcza opady deszczu po zmroku, mogą znacząco wpłynąć na widoczność na drodze. Policja apeluje o ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa zarówno dla pieszych, jak i kierowców. W takich sytuacjach szczególnie istotne jest noszenie odblasków, korzystanie z przejść dla pieszych oraz zachowanie czujności.

Kierowcy natomiast powinni dostosować swoją jazdę do panujących warunków pogodowych. Zdejmowanie nogi z gazu i zachowanie odpowiedniej prędkości może pomóc uniknąć potencjalnych wypadków.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt