Tragiczny wypadek w Czechowicach-Dziedzicach. Nie żyje 24-letni motocyklista

foto: Waszym okiem Radio Bielsko

Przed południem na ul. Górniczej w Czechowicach-Dziedzicach doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego, w wyniku którego zginął 24-letni motocyklista. 

Tragiczny Wypadek w Czechowicach-Dziedzicach

Na ul. Górniczej doszło do zderzenia motocyklisty kierującego pojazdem marki Kawasaki z samochodem osobowym marki Nissan Quashqai, który skręcał w lewo. W wyniku zderzenia, uszkodzony został także zaparkowany samochód marki Fiat. Motocyklista, 24-letni mężczyzna, odniósł poważne obrażenia.

Wielokrotne zgłoszenia o wypadku wpłynęły do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, jedno z nich o godzinie 11:25. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, zespół ratownictwa medycznego rozpoczął udzielanie pomocy poszkodowanemu motocykliście. Na miejsce wezwano również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) Ratownik 6, którego lądowanie i start zabezpieczała straż pożarna.

Jak poinformował portak beskidzka24.pl, pomimo intensywnych działań ratowników, czynności życiowe młodego motocyklisty dwukrotnie były przywracane. Ze względu na ciężki stan mężczyzny oraz prowadzone działania resuscytacyjne, zdecydowano o transporcie do szpitala ambulansem, a nie śmigłowcem LPR. Niestety, pomimo wysiłków personelu medycznego, 24-letni motocyklista zmarł w szpitalu.

Policjanci, którzy sporządzili dokumentację wypadku, ustalili, że kierowca Nissana skręcał w lewo, gdy motocyklista poruszał się ul. Górniczą w kierunku ul. Rumana i wyprzedzał inny samochód. W akcji ratunkowej uczestniczyły jednostki straży pożarnej, w tym zastęp z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach oraz dwa zastępy z OSP Dziedzice. W działaniach brały udział również zespoły ratownictwa medycznego, LPR oraz patrole policji. Obecnie dalsze czynności wyjaśniające prowadzi policja.

źródło: Beskidzka24.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt