Tragiczny wypadek pod Bydgoszczą – nie żyją trzy osoby w tym 4-letnia dziewczynka

OSP Wojnowo

Na drodze ekspresowej S5 w Osówcu, niedaleko Bydgoszczy, miała miejsce tragiczna katastrofa drogowa. W wyniku zderzenia osobowego opla z busem, życie stracili 68-letni mężczyzna, 4-letnia dziewczynka oraz 69-letni mężczyzna, który spowodował wypadek.

W wyniku wypadku w Osówcu życie straciły trzy osoby

Dramatyczny wypadek miał miejsce 13 stycznia, na drodze ekspresowej S5 w Osówcu pod Bydgoszczą. Zderzył się tam osobowy opel z busem. Oplem jechał 69-lateki i to on spowodował wypadek, ponieważ wjechał na drogę ekspresową S5 pod prąd. Policja zauważyła go i jechała za nim, ale on przyspieszył i czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym busem. Kierowca opla zginął na miejscu.

Busem podróżowało 5 osób, w tym dziecko. Wszystkie trafiły do szpitala. Niestety, w wyniku tragicznego wypadku na S5, dziewczynka zmarła w szpitalu nocą z soboty na niedzielę. Natomiast 68-letni mężczyzna z Brzezin przegrał walkę o życie w poniedziałek rano.

Historia 4-letniej dziewczynki łamie serca

Ksenia, 4-letnia dziewczynka pochodząca z Ukrainy, przeniosła się wraz z matką do Polski po wybuchu wojny na wschodzie. W minionym roku uczestniczyła w tragicznym wypadku, w wyniku którego straciła bliskich – dziadka i ciocie. Ona sama doznała ciężkich obrażeń, które wymagały długotrwałej rehabilitacji. Z jednej z nich wracała w ten weekend..

W pomoc dziewczynce i jej mamie, zaangażował się 68-letni przedsiębiorca z Brzezin, Eugeniusz Stempień oraz jego rodzina. Pan Eugeniusz i jego żona Dorota zostali w 2018 roku uhonorowani tytułem “Osobowość Powiatu” przez Zarząd Powiatu Kaliskiego za swój wielki wkład w rozwój współpracy polsko-mołdawskiej oraz zaangażowanie w organizację różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych i charytatywnych na terenie powiatu. Jego odejście zostawiło ogromną pustkę w sercach mieszkańców. 

W niedzielę miał odbyć się koncert charytatywny, który miał wesprzeć dalszą rehabilitację Kseni. Jednak ze względu na tragiczne wydarzenia, został on odwołany.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt