Tragiczny wypadek na Słowacji. Nie żyje rodzina z Żywiecczyzny. Przeżyło tylko niemowlę.

foto. Hasičský a záchranný zbor

Na autostradzie D1, w kierunku Bratysławy, doszło do tragicznego wypadku. Zginęła czteroosobowa rodzina z Żywiecczyzny. 5-miesięcznemu niemowlęciu nic się nie stało.

Tragiczny wypadek na autostradzie na Słowacji

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj tj. 13 września ok. godz. 8:00 na autostradzie D1 w kierunku Bratysławy do Trnawy. Jak przekazuje miejscowa policja, kierowca busa Fiata Ducato, o polskiej tablicy rejestracyjnej, z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo.  Na miejscu zdarzenia szybko pojawiły się służby ratunkowe. 

W czasie przybycia strażaków na miejsce zdarzenia, pojazd znajdował się w rowie obok drzewa. Strażacy uratowali osoby poszkodowane z rozbitego pojazdu poprzez użycie sprzętu hydraulicznego. Jednocześnie współpracowali z ratownikami medycznymi przy reanimacji jednej osoby poszkodowanej. – informują słowaccy strażacy.

Rodzina z Żywiecczyzny - Gmina Lipowa zginęła w wypadku, przeżyło niemowlę

Samochodem podróżowały trzy dorosłe osoby i dwójka dzieci z Żywiecczyzny, dokładnie z Gminy Lipowa. 35-letni rodzice oraz 62-letnia kobieta zginęli na miejscu. Z kolei 4 letnie dziecko w ciężkim stanie zostało przetransportowane helikopterem do szpitala, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Niestety, wczoraj przed południem przekazano informację o śmierci dziecka. Niemowlę, któremu nic się poważnego nie stało trafiło na obserwację do szpitala w Bratysławie. 

Słowacka policja stara się ustalić przyczyny i okoliczności tego tragicznego wypadku. Funkcjonariusze podejmują wszelkie działania, aby wyjaśnić, dlaczego kierowca stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi.

Wczoraj doszło również do tragicznego wypadku w powiecie bielskim.

Wójt Gminy Lipowa składa kondolencje rodzinie ofiar

Szanowni Państwo, Jestem wstrząśnięty wczorajszą tragedią naszych mieszkańców, którzy zginęli na Słowacji. Brakuje słów.  Wszystkim bliskim składam moje kondolencje. Cześć ich pamięci. – pisze 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt