Tragiczna niedziela na drogach w regionie – 2 śmiertelne wypadki z udziałem motocyklistów

foto: Waszym Okiem Radio Bielsko

W minioną niedzielę, 9 czerwca, miały miejsce dwa tragiczne wypadki drogowe z udziałem motocyklistów w naszym regionie, które zakończyły się śmiercią.

Śmiertelny Wypadek na ul. Górniczej

W niedzielę około godziny 11:25 na ul. Górniczej doszło do zderzenia motocyklisty kierującego pojazdem marki Kawasaki z samochodem osobowym Nissan Qashqai. W wyniku kolizji został również uszkodzony zaparkowany samochód marki Fiat. Motocyklista, 24-letni mężczyzna, doznał poważnych obrażeń.

Zgłoszenia o wypadku wpłynęły do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Zespół ratownictwa medycznego natychmiast przystąpił do udzielania pomocy, a na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR) Ratownik 6. Straż pożarna zabezpieczała lądowanie i start helikoptera. Pomimo intensywnych działań ratowników, funkcje życiowe młodego motocyklisty były dwukrotnie przywracane. Ze względu na ciężki stan poszkodowanego oraz prowadzone resuscytacje, zdecydowano o przewiezieniu go do szpitala karetką, a nie helikopterem. Niestety, mimo wysiłków personelu medycznego, 24-latek zmarł w szpitalu.

Policja ustaliła, że kierowca Nissana skręcał w lewo, gdy motocyklista wyprzedzał inny pojazd na ul. Górniczej w kierunku ul. Rumana. W akcji ratunkowej brały udział jednostki straży pożarnej, w tym zastęp z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach oraz dwa zastępy z OSP Dziedzice. W działaniach uczestniczyły również zespoły ratownictwa medycznego, LPR oraz patrole policji. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi policja.

Wypadek na Drodze Krajowej nr 81 w Ochabach Małych

Drugie tragiczne zdarzenie miało miejsce na drodze krajowej nr 81 w Ochabach Małych, w kierunku Skoczowa, około godziny 16:30. Doszło tam do wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego. Jak relacjonuje Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, kierujący motocyklem Honda 41-letni mężczyzna najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył Toyoty. W wyniku tego wypadku, 43-letnia pasażerka motocykla, mieszkanka Jastrzębia-Zdroju, została przewieziona do szpitala.

Na miejsce wypadku natychmiast skierowano helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zmotoryzowani musieli korzystać z objazdów przez Dębowiec i Wiślicę. Niestety, mimo szybkiej interwencji, pasażerka motocykla zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. Policja nadal bada dokładne przyczyny wypadku.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt