Tour de Konstytucja 2023 w Bielsku-Białej. Na proteście będzie obecny sędzia Tuleya.

tour de konstytucja 2023 Bielsko-Biała

Tour de Konstytucja w Bielsku-Białej odbędzi się już dziś. To nic innego jak spotkanie z mieszkańcami poświęcone praworządności i zasadom demokracji organizowane w związku z nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi.

Tour de Konstytucja 2023 w Bielsku-Białej

III edycja Tour de Konstytucja jest kontynuacją obywatelskiej działalności edukacyjno – informacyjnej prowadzonej od dwóch lat przez Fundację Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. W trakcie wydarzenia obecni są sędziowie, prokuratorzy, prawnicy. Rozmawiają oni z mieszkańcami różnych miast i miejscowości o wolnościach i prawach obywatelskich.

W bieżącym roku protest ma ona na celu przybliżanie istoty praworządności i zasad demokracji w świetle nadchodzących wyborów parlamentarnych oraz zaangażowania obywateli do szerokiego w nich udziału.

Obecna sytuacja polityczna oraz znaczące osłabienie demokracji w Polsce, wymusza zdecydowane działania obywatelskie. W nadchodzących wyborach każdy obywatel Polski powinien być świadomy swoich praw wyborczych, a co za tym idzie, możliwości kontroli wyborów z jego udziałem. Chcemy, aby każdy z nas, bez względu na poglądy polityczne, mógł otrzymać szczegółowe i wyczerpujące odpowiedzi na pytania dotyczące mechanizmu wyborczego. – piszą organizatorzy, Strajk Obywatelski Bielsko-Biała

Kiedy odbędzie się protest ?

Tou de Konstytucja odbędzie się dzisiaj tj. 26 lipca o godzinie 18:00. Początkowo miało się odbyć na placu Chrobrego, ale prognozy pogody są niekorzystne, dlatego  protest odbędzie się w auli Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, ul. Andrzeja Frycza-Modrzewskiego 12. Gośćmi bielskiego przystanku będą m.in. sędzia Igor Tuleya, sędzia Wojciech Hermeliński – przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej w latach 2014–2019 oraz adwokat Alicja Maciejowska. 

foto. expresskaszubski.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt