To już koniec utrudnień na trasie Żywiec-Bielsko Biała-Katowice

Pasażerowie pociągów już od dawna czekali na tą wiadomość. Już za kilka dni powrócą pociągi na odcinku Czechowice-Dziedzice i Goczałkowice-Zdrój, dzięki czemu czas podróży skróci się o 20minut. Jakie jeszcze zmiany na nas czekają?

Jak informowaliśmy na początku marca, już za kilka dni skończą się utrudnienia na trasie Katowice-Zwardoń. Zostanie uruchomiony przejazd na standardowej trasie pomiędzy Goczałkowicami, a Czechowicami-Dziedzicami. Od 15 grudnia 2021 składy kursowały objazdem, co znacznie wydłużało czas przejazdu. Pierwotnie, pociągi na standardowej trasie miały wrócić we wrześniu ubiegłego roku, później termin zmieniono na marzec, a ostatecznie ogłoszono, że będzie to maj. Dodatkowo uruchomiony zostanie przyśpieszony pociąg relacji Katowice-Żywiec. Zaplanowano też przywrócenie popołudniowej pary pociągów na odcinku Żywiec – Zwardoń.

“Od 15 maja zostanie udrożniony przejazd po standardowej trasie pomiędzy Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami, co przełoży się na znaczne, około 20-minutowe skrócenie czasu podróży. Przywrócenie docelowej organizacji ruchu pociągów umożliwi uruchomienie dodatkowego pociągu przyspieszonego relacji Katowice – Żywiec odjeżdżającego po godzinie 17.00, a także przywrócenie jednej popołudniowej pary pociągów na odcinku Żywiec – Zwardoń. Również od 15 maja wszystkie pociągi przyspieszone kursujące w dni robocze będą zatrzymywały się na przystanku Łodygowice Górne. W dalszym ciągu przystanek Goczałkowice-Zdrój nie będzie obsługiwany”- informują, Koleje Śląskie.

foto: Koleje Śląskie

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt