Previous
Next

To już koniec utrudnień na trasie Żywiec-Katowice

Jak poinformowały Koleje Śląskie, już wkrótce zostanie uruchomiony przejazd na standardowej trasie pomiędzy Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami. Dodatkowo uruchomiony zostanie przyśpieszony pociąg relacji Katowice-Żywiec. Zaplanowano też przywrócenie popołudniowej pary pociągów na odcinku Żywiec – Zwardoń

Pasażerowie pociągów już od dawna czekali na tą wiadomość. Koleje Śląskie poinformowały o dacie powrotu pociągów na odcinku Czechowice-Dziedzice i Goczałkowice-Zdrój.

“Od 15 maja zostanie udrożniony przejazd po standardowej trasie pomiędzy Goczałkowicami a Czechowicami-Dziedzicami, co przełoży się na znaczne, około 20-minutowe skrócenie czasu podróży. Przywrócenie docelowej organizacji ruchu pociągów umożliwi uruchomienie dodatkowego pociągu przyspieszonego relacji Katowice – Żywiec odjeżdżającego po godzinie 17.00, a także przywrócenie jednej popołudniowej pary pociągów na odcinku Żywiec – Zwardoń. Również od 15 maja wszystkie pociągi przyspieszone kursujące w dni robocze będą zatrzymywały się na przystanku Łodygowice Górne. W dalszym ciągu przystanek Goczałkowice-Zdrój nie będzie obsługiwany”- informują, Koleje Śląskie.

foto: Koleje Śląskie

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Zobacz również..