To były bardzo drogie przejażdżki rowerowe

W niespełna dwie godziny policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, drugi ponad dwa. Miłośników jednośladów drogo będą kosztować rowerowe wycieczki, bowiem obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

W zeszłym tygodniu, około 9.10 w Koszarawie policjanci z komisariatu w Jeleśni zobaczyli mężczyznę, który kierując rowerem miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Mundurowi ustalili, że był to 47-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Niespełna dwie godziny później w Rycerce Dolnej, mundurowi z Rajczy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego rowerem 50-latka. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Obaj rowerzyści za popełnione wykroczenie otrzymali mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych.

Przypominamy, że zmiany w taryfikatorze, które weszły w życie 1 stycznia 2022 roku, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenia, polegające na kierowaniu rowerem po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila) oraz pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila). W pierwszym przypadku cyklista zapłaci 1000 złotych, w drugim – 2500.

Pamiętajmy również o tym, że nietrzeźwy rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, stanowi duże zagrożenie na drodze. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo pozostałymi korzystającymi z dróg, może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych, zagrażających nie tylko jemu.

źródło. KMP Żywiec

 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt