Powraca temat zagospodarowania brzegów jeziora żywieckiego

dofinansowanie jezioro żywieckie

Zgonie z ubiegłoroczną deklaracja premiera Mateusza Morawieckiego na temat dofinansowania zagospodarowania brzegów jeziora żywieckiego. Aktualnie trwają prace nad wnioskiem który pozwoli na otrzymanie środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Dotacja na zagospodarowania brzegów jeziora żywieckiego

18 lipca 2022r. premier Mateusz Morawiecki odwiedził nasze miasto, a wizyta dotyczyła dotacji jakie otrzyma Żywiecczyzna w ramach Programu Funduszy Europejskich na zagospodarowanie brzegów Jeziora Żywieckiego. Premier zapewniał, że jezioro żywieckie już niedługo będzie nie tylko atrakcją regionalną.

Podczas konferencji Premier Mateusz Morawiecki przedstawił jakie będą przeprowadzane prace w ramach projektu. Planowana jest budowa ścieżki rowerowej wokół jeziora żywieckiego o długości ok. 50km. W dbałości o środowisko naturalne zostaną zbudowane wyspy. Premier wspomniał także że podczas ostatniego pobytu w Żywcu, przeprowadził rozmowę z burmistrzem Antonim Szlagorem w sprawie odmulenia jeziora żywieckiego, które zostanie wykonane w ramach funduszu.

Na swoim profilu w mediach społecznościowych, burmistrz miasta Żywiec, Antoni Szlagor poinformował o aktualnych pracach nad wnioskiem, które pozwolą na otrzymanie środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji na łączną kwotę ponad 160 milionów złotych. 

“Na nasze piękne Jezioro Żywieckie często narzekamy, że za mało zagospodarowane, że dużo śmieci, że mogłoby wyglądać lepiej. Wielu z nas wyobraża sobie to miejsce zupełnie inaczej. Aktualnie pracujemy nad tym, by z każdej strony mogło ono lśnić. Zgodnie z ubiegłoroczną deklaracją Premiera na temat dofinansowania zagospodarowania brzegów Jeziora Żywieckiego, Miasto Żywiec, Gmina Czernichów, Gmina Łodygowice oraz Starostwo Powiatowe w Żywcu pracują właśnie nad wnioskiem, które pozwolą na otrzymanie środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji na łączną kwotę ponad 160 milionów złotych.”- pisze w mediach społecznościowych, Antoni Szlagor. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry