Taka sarna to prawdziwa rzadkość. Smutny finał walki o jej życie.

foto. Fundacja Mysikrólik

Do Ośrodka Rehabilitacji “Mysikrólik” w Bielsku-Białej przywieziono sarnę o łaciatym umaszczeniu. To zdarzenie wywołało prawdziwy szok wśród pracowników ośrodka, którzy rzadko mają okazję widzieć tak niezwykłe zwierzęta. Sarna przebywała tam w celach leczniczych po zatruciu. Niestety, nie udało jej się uratować.

Sarna o łaciatym wyglądzie

Sarny są zazwyczaj kojarzone z brązowym umaszczeniem. Jednakże, pracownicy Ośrodka Rehabilitacji “Mysikrólik” mieli okazję przyjąć do ośrodka sarnę o nietypowym, łaciatym wyglądzie. To zdarzenie jest wyjątkowe, ponieważ takie łaciaste sarny są rzadko spotykane. Jak sami wskazują, łatwiej jest natknąć się na sarny-albinosy.

To prawdziwy szok móc zobaczyć tak niecodziennie ubarwione zwierzę. Albinosy u saren występują częściej niż łaciate. – czytamy na Facebooku

foto. Fundacja Mysikrólik

Zwierzę trafiło do Ośrodka z obawami zatrucia

Zwierzę trafiło do ośrodka z objawami zatrucia, prawdopodobnie spowodowanego spożyciem niewłaściwego pokarmu w okolicy domostw. To zjawisko jest częste, ponieważ nieodpowiednie dokarmianie zwierząt lub wyrzucanie resztek na kompostowniki może prowadzić do problemów trawiennych u przeżuwaczy.

Jak podaje portal bielsko.biala.pl – Zwierzę nie przeżyło i zdechło we wtorek w nocy. Personel Mysikrólika oraz weterynarz wykazali ogromne zaangażowanie w próbie uratowania sarny. Podjęto próby podawania kroplówek, leków oraz specjalnej karmy buforującej dla przeżuwaczy, jednak szanse na jej przeżycie były od samego początku niewielkie.

Pomoc dla Ośrodka Rehabilitacji ''Mysikrólik''

Ośrodek Rehabilitacji “Mysikrólik” jest miejscem, gdzie nieustannie pracuje się nad ratowaniem i rehabilitacją dzikich zwierząt, jak ta niezwykła sarna o łaciatym umaszczeniu. Pracownicy ośrodka proszą o wsparcie finansowe ich działań. Można to zrobić poprzez:

  • wpłatę na konto BOŚ Bank nr 86 1540 1261 2010 3452 2200 000
  • przekazanie 1,5% podatku nr KRS 0000622053
  • zakup w sklepiku na stronie www.mysikrolik.org w zakładce sklepik

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt