Tajemnicza śmierć Wójta Jaworza: Bielscy śledczy z nowymi materiałami.

Tragiczna śmierć wójta Jaworza, Radosława Ostałkiewicza, wciąż pozostaje zagadką. Bielscy śledczy prowadzący dochodzenie otrzymali ostatnio nową porcję materiałów z Włoch – dowiedziała się PAP od rzecznik prokuratury okręgowej w Bielsku-Białej Agnieszki Michulec. Mogą one przynieść nowe światło na tę sprawę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Śmierć Wójta Jaworza

Radosław Ostałkiewicz, wójt gminy Jaworze, był osobą bardzo aktywną społecznie. Jego niespodziewana śmierć wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Jaworza, ale również całym regionem.

Mężczyzna przebywał służbowo na Sardynii z delegacją samorządowców z naszego regionu. W nocy z 8 na 9 maja  wypadł z okna hotelu i poniósł śmierć na miejscu. Miejscowa policja potwierdziła przyczynę śmierci i  zaklasyfikowała to jako wypadek.

Nowe materiały z Włoch wpłynęły do bielskiej prokuratury

Bielska prokuratura prowadzi własne śledztwo w kierunku przestępstwa z art. 155 Kodeksu Karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci. Na przełomie czerwca i lipca, postanowili przesłać Europejski Nakaz Dochodzeniowy (END) do prokuratury w Cagliari na Sardynii, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia.

Dzięki współpracy międzynarodowej udało się uzyskać kolejną część materiałów od włoskich władz. Materiały te są obecnie w procesie tłumaczenia na język polski. Dopiero po ich przetłumaczeniu będzie można dokładnie ocenić, czy strona włoska w pełni wykonała Europejski Nakaz Dochodzeniowy. To moment, na który wszyscy czekają z niecierpliwością.

Czy to kompletne materiały?

Polska prokuratura już wcześniej otrzymała część materiałów z Włoch na początku sierpnia. Jednak okazało się, że były one niekompletne. Teraz, kiedy Bielscy śledczy otrzymują kolejną część dokumentów, pojawia się pytanie, czy to już kompletne materiały, które pozwolą na pełne zrozumienie okoliczności śmierci wójta Jaworza.

Rzecznik prokuratury okręgowej w Bielsku-Białej, Agnieszka Michulec, podkreśla, że obecnie nie można jeszcze określić terminu zakończenia postępowania w tej sprawie. Prokurator wyjawiła również, że planowane jest przesłuchanie jeszcze jednej osoby w związku z tą sprawą. To oznacza, że tajemnica śmierci Radosława Ostałkiewicza wciąż pozostaje nierozwiązana.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Źródło: PAP

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt