Szpital Wojewódzki W Bielsku-Białej Z Nowoczesnym Sprzętem, za prawie pół miliona złotych.

Do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej trafił nowy sprzęt warty 466 tys. złotych. Kwota w całości pochodziła z funduszy europejskich.

Komfort dla pacjentów

W ostatnich czasie Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej otrzymał nowoczesny sprzęt medyczny, który znacząco podnosi jakość świadczonych usług. Dzięki pozyskanym środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny) zakupiono fotele zabiegowe, wózki anestezjologiczne oraz łóżka szpitalne sterowane elektrycznie o łącznej wartości 466 tys. złotych. Ten znaczący wkład finansowy umożliwił wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań, które przyczyniają się do lepszego komfortu pacjentów oraz sprawniejszego przeprowadzania zabiegów medycznych.

Nowoczesne fotele zabiegowe dla Oddziału Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej

Dwa nowe fotele zabiegowe trafiły do Oddziału Laryngologii i Onkologii Laryngologicznej. Stanowią one znaczące udogodnienie dla pacjentów, umożliwiając przeprowadzanie zabiegów w komfortowych warunkach. Fotele te cechują się możliwością regulacji, co pozwala dostosować je do konkretnych czynności medycznych. Teraz pacjenci mogą cieszyć się większym komfortem i bezpieczeństwem podczas zabiegów.

Wózki anestezjologiczne na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Trzynaście nowoczesnych wózków anestezjologicznych zostało zamontowanych na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Każdy z tych wózków jest wyposażony w kilka szuflad oraz pojemniki na odpady, umożliwiając efektywne zarządzanie materiałami medycznymi. Wózki posiadają również specjalne uchwyty na akcesoria lekarskie, takie jak kroplówki, co zwiększa dostępność niezbędnych narzędzi podczas procedur medycznych. Dodatkowo, ich lekka konstrukcja ułatwia czyszczenie i dezynfekcję, co jest niezwykle istotne dla utrzymania wysokich standardów higieny w szpitalu.

Łóżka szpitalne sterowane elektrycznie dla różnych oddziałów

Trzydzieści pięć nowoczesnych łóżek szpitalnych sterowanych elektrycznie trafiło na kilka oddziałów w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Te zaawansowane technologicznie łóżka zostały przypisane do oddziałów neurologii z pododdziałem udarowym, urologii i onkologii urologicznej, hematologii, chirurgii ogólnej i naczyniowej, a także laryngologii i onkologii laryngologicznej. Dzięki możliwościom regulacji i sterowania, łóżka te zapewniają pacjentom odpowiednie ułożenie i zmianę pozycji ciała w zależności od ich indywidualnych potrzeb. Takie funkcjonalności przyczyniają się do poprawy komfortu pacjentów i skracają czas rekonwalescencji.

Wprowadzenie nowoczesnego sprzętu medycznego do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej jest ogromnym krokiem naprzód w obszarze opieki zdrowotnej. Dzięki funduszom europejskim i programowi operacyjnemu Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, udało się zrealizować ten projekt, który przynosi korzyści zarówno personelowi medycznemu, jak i pacjentom. Nowoczesne fotele zabiegowe, wózki anestezjologiczne i łóżka szpitalne sterowane elektrycznie umożliwiają bardziej efektywną i komfortową opiekę medyczną, co jest niezwykle ważne dla szybkiego powrotu pacjentów do zdrowia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

foto: szpital wojewódzki w Bielsku-Białej

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry