Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej rozpoczyna modernizację terenu wokół placówki.

modernizacja terenu szpitala bielsko biala

Modernizacja Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej rozpocznie się w poniedziałek 17 kwietnia. Inwestycja umożliwi osobom ze szczególnymi potrzebami lepszy dostęp do świadczeń medycznych.

Modernizacja terenu wokół Szpitala w Bielsku-Białej

Modernizacja zakończy się w lipcu. W ramach inwestycji przebudowany zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych, prowadzący do wejścia głównego szpitala, a także schody na parkingu. Dodatkowo powstaną nowe schody i pochylnia przy aptece zewnętrznej, przebudowane zostaną również chodniki pomiędzy apteką i wejściem głównym do szpitala. Przed głównym wejściem powstaną także nowe miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

W czasie remontu dojście do budynku Szpitala Wojewódzkiego od parkingu oraz przystanku autobusowego będzie odbywać się zgodnie z oznakowaniem, chodnikiem po drugiej stronie ulicy.

Modernizacja terenu wokół Szpitala Wojewódzkiego kosztować będzie ponad 700 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z grantu w wysokości 2 mln złotych, które placówka otrzymała z Ministerstwa Zdrowia na Dostosowanie Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej do osób ze szczególnymi potrzebami.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry