Szokujące wydarzenie w Zatorze: 13-latka urodziła dziecko podczas wycieczki szkolnej

foto: zdj. ilustracyjne

W Zatorze, na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych 13-letnia dziewczynka urodziła dziecko – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu. Do zdarzenia doszło w środę, 15 maja, w godzinach wieczornych. Małoletnia matka wraz z noworodkiem została przewieziona do szpitala.

Nieoczekiwane narodziny w ośrodku wypoczynkowym

Szokujące wydarzenie miało miejsce na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w Zatorze. Według informacji przekazanych przez Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu, 13-latka urodziła dziecko około godziny 20:00. Natychmiast na miejsce zostali wezwani policjanci oraz ratownicy medyczni, którzy udzielili pomocy młodej matce i noworodkowi.

W trakcie działań ustalono, że dziewczyna przebywała na wycieczce szkolnej pod opieką nauczycieli, którzy jako pierwsi powiadomili służby ratunkowe.

W związku z tym zdarzeniem zostało wszczęte postępowanie dotyczące podejrzenia przestępstwa obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia. Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do jednej z mazowieckich jednostek policji – poinformowała asp. sztab. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za przestępstwo obcowania płciowego z osobą poniżej 15. roku życia pełnoletniemu sprawcy grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Natomiast jeśli sprawca nie ukończył 17 lat, decyzję o karze podejmie sąd rodzinny.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt