Szlak na Babią Górę wciąż zamknięty – Będzie niedostępny do końca maja

Babia Góra przyciąga turystów nie tylko swoim imponującym widokiem, ale również wymagającymi szlakami górskimi, które oferują niezapomniane przygody. Jednakże, od jesieni szlak żółty prowadzący na Diablaka pozostaje zamknięty. Przyczyną są osuwiska skalne oraz zalegający śnieg, które stanowią zagrożenie dla turystów.

Żółty szlak (Preć Akademików) zamknięta

Szlak żółty, zwany popularnie Akademicką Percią, jest jednym z najbardziej ekscytujących i wymagających szlaków na Babiej Górze. Jednakże, obecnie, utrudnienia natury sprawiają, że wspinaczka staje się niebezpieczna. Osuwiska skalne oraz gęsta pokrywa śnieżna uniemożliwiają bezpieczne korzystanie z tej trasy. Pomimo tego, że góra przyciąga wciąż entuzjastów górskich, władze Babiogórskiego Parku Narodowego nie są w stanie otworzyć szlaku żółtego ze względów bezpieczeństwa.

W obliczu zagrożeń związanych z zamknięciem szlaku żółtego, władze parku narodowego apelują o najwyższe standardy bezpieczeństwa. Pomimo atrakcyjności tej trasy, priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa turystów. Zaleca się korzystania z alternatywnych szlaków.

Więcej o szlakach na Babią Górę możecie przeczytać: TUTAJ

Z przekazanych informacji wiadomo, że w maju wciąż nie będzie możliwości skorzystania z tej popularnej trasy.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry