Szlak na Babią Górę zostanie ponownie otwarty. Kiedy?

foto: eurogory.com

Miłośnicy górskich wędrówek  oczekiwali na ponowne otwarcie Perć Akademików, na którym pod koniec sierpnia rozpoczął się remont. Ten legendarny szlak w Babiogórskim Parku Narodowym przyciąga turystów swoim malowniczym urokiem, ale jednocześnie stawia przed nimi wyzwanie ze względu na swój trudny charakter.

Perć akademików - najtrudniejszy szlak w Beskidach

Perć Akademików to kawałek historii Beskidów, sięgający aż 1925 roku, kiedy to oficjalnie został oznakowany. Szlak ten był od samego początku uważany za jedno z najtrudniejszych wyzwań dla miłośników górskich wędrówek w Beskidach. Jego nazwa wzięła się od uczelni akademickich, które prowadziły prace badawcze na tym terenie.

Jednym z głównych powodów, dla których Perć Akademików jest tak popularna wśród wędrowców, jest jej trudny charakter. Jego charakterystycznymi cechami są jednokierunkowość oraz wymagające podejścia. Na trasie zamocowane są klamry i łańcuchy. Znajduje się tam również ośmiometrowa pionowa ściana, znana jako Czarny Dziób. 

Żółty szlak na Babią Góre ponownie otwarty

Prace remontowe, które odbyły się na Perć Akademików, miały na celu przywrócenie infrastruktury szlaku do stanu pełnej funkcjonalności i, co równie ważne, zapewnienie maksymalnego poziomu bezpieczeństwa dla turystów. Po latach intensywnego użytkowania niektóre elementy szlaku wymagały poważnej renowacji. Z dniem 3 października 2023 r. Perć Akademików zostaje oficjalnie otwarta dla ruchu turystycznego.

Z dniem 3 października 2023 r. (wtorek) – po zakończonym remoncie – ponownie dla ruchu turystycznego zostaje udostępniona Akademicka Perć – szlak żółty od Górnego Płaju na Babią Górę. – poinformował Babiogórski Park Narodowy

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt