Szczyrk: powstanie raj dla narciarzy oraz miejsce przyjazne rodzinom.

Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku zapowiedział przebudowe infrastruktury w okolicy stacji pośredniej Jaworzyna. Inwestycja opiewa na łączną kwotę 15 mln zł, pozyskanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Budowa placu zabaw na Jaworzynie

Budowa placu zabaw rozpocznie się z nadejściem ciepłych dni. Kształtem nawiąże do ratraka o wymiarach 6×3, w którym znajdą się między innymi małe ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie. Plac zostanie zamontowany na stałe. Według zapewnień – nie będzie stanowił  żadnego utrudnienia logistycznego dla narciarzy w okresie zimowym.

Stworzenie placu zabaw to tylko jeden z etapów poprawy atrakcyjności z myślą o rodzinach. Chcemy, aby Jaworzyna i Skrzyczne kojarzyły się nie tylko jako świetny kierunek dla zwolenników zimowych aktywności, ale i miejsce przyjazne dla spędzania wolnego czasu przez turystów czy mieszkańców Szczyrku – zauważa Tomasz Laszczak, dyrektor COS-OPO w Szczyrku

Budowa placu zabaw realizowana jest ze środków własnych ośrodka.

Renowacja tras narciarskich na Jaworzynie

W zeszłym roku, zmodernizowano dolny odcinek popularnej trasy „Ondraszek”, ze szczytu Skrzycznego na polanę Jaworzyna. W tym roku zostanie zmodernizowany jego górny odcinek. Uzyska nowy profil i odpowiednio komfortową szerokość oraz zostanie zainstalowany tam system naśnieżania.

Również okolice stacji pośredniej Jaworzyna ulegną zmianie. Powstanie  2-osobowy wyciąg orczykowy o przepustowości 900 osób na godzinę. Przygotowana zostanie nowa trasa o długości 400 m i szerokości sięgającej nawet 60 m. Trasa wyposażona będzie w automatyczny i wydajny system naśnieżania, co umożliwi wcześniejsze rozpoczęcie sezonu.

Kolejna z inwestycji to istotne poszerzenie trasy łączącej Halę Jaworzyna z Dolinami.

Wszystko to wpisuje się w systematyczne podnoszenie atrakcyjności naszego ośrodka – podkreśla dyrektor Laszczak.

Ośrodek na inwestycje otrzymał dofinansowanie w kwocie 15 mln zł z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

foto/zrodlo. COS Szczyrk

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt