Szczyrk gospodarzem Pucharu Świata w skokach narciarskich? Jest oficjalna decyzja!

Jak poinformował portal Skijumping.pl podczas środowego posiedzenia Rada FIS zatwierdziła kalendarze zawodów na sezon 2023/2024. Jeden z turniejów Pucharu Świata i Letniego Grand Prix będzie rozgrywany w Szczyrku!

Puchar Świata w Skokach Narciarskich w Szczyrku

Rada FIS bez zastrzeżeń zatwierdziła kalendarze rozgrywek na nadchodzący sezon. Główną imprezą zimy 2023/2024 w skokach narciarskich będą mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które w dniach 26-28 stycznia 2024 roku zorganizuje Bad Mitterndorf.

Kalendarz Pucharu Świata mężczyzn zawiera 38 konkursów – 32 indywidualne, 3 drużynowe oraz 3 rywalizacje duetów. Cykl rozpocznie się 25 listopada w Ruce, a zakończy 24 marca tradycyjnie w Planicy. W programie znalazła się pierwsza edycja polskiego turnieju. 13-14 stycznia skoczkowie rywalizować będą w Wiśle, trzy dni później po raz pierwszy w ramach PŚ wystąpią w Szczyrku (17 stycznia), a następnie przeniosą się do Zakopanego (20-21 stycznia).

W ramach Letniego Grand Prix zaplanowano 11 konkursów indywidualnych mężczyzn, 9 zawodów indywidualnych kobiet oraz jedną rywalizację drużyn mieszanych. W dniach 5-6 sierpnia zawodniczki i zawodnicy wezmą udział w zmaganiach w Szczyrku. Najważniejszy letni cykl powróci na skocznię Skalite po dwunastu latach przerwy. Konkursy w Hinterzarten (28-29 lipca) i Courchevel (1-2 sierpnia) muszą zostać potwierdzone przez organizatorów do 31 maja.

foto/źródło: skijumping

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry