Szczeniaki w workach foliowych znalezione w okolicach Żywca! Dwa niestety nie żyją.

foto. Fundacja Mam kota na punkcie psa

W poniedziałek do Fundacji Mam kota na punkcie psa trafiły trzy szczeniaki, które zostały znalezione w workach foliowych na polu w okolicach Żywca. Niestety, życia dwóch z nich nie udało się uratować, jednak teraz trwa walka o życie jednego maleńkiego bohatera. Ta wzruszająca historia nie tylko porusza serca, ale również rzuca światło na problemy związane z okrucieństwem wobec zwierząt oraz potrzebę edukacji i świadomości.

Znaleziono pieski w workach, dwa nie żyją, jeden walczy o życie

Walka o życie trzech szczeniaków rozpoczęła się w poniedziałek 28 sierpnia. Były one znalezione w workach foliowych, ślepe i zdezorientowane, ale już teraz toczy się walka o życie jednego z nich. Niestety, dwa pozostałe maluszki odeszły..

Jeden był dużo słabszy już wczoraj, nie podnosił główki, był apatyczny oraz momentami siniał, i w dodatku pojawił się kał z krwią. Drugi był żywotniejszy ale dużo popiskiwał, odszedł później…
Niewiele spałam dzisiaj w nocy, liczyłam w duchu, że się uda. Został jeden maluszek, wydaje się stabilny ale przy takich oseskach to nigdy nie wiadomo. – pisze Fundacja

Dzień wcześniej również ktoś wyrzucił szczeniaki..

Historia tych szczeniąt rozpoczęła się 27 sierpnia, kiedy to na tym samym polu znaleziono cztery inne dopiero co urodzone psiaki. Niestety, dwa z nich nie przeżyły, a ich dramatyczny los powiązany jest powyższymi trzema szczeniakami, które przybyły do Fundacji Mam kota na punkcie psa w poniedziałek 28 sierpnia.

Na tym samym polu zostały znalezione cztery inne dopiero co urodzone psiaki, dwa z nich nie przeżyły. Były one z tego samego miotu, co te, które przyjechały do nas wczoraj. Ktoś wyrzucił je partiami, pierwsze czwórkę a potem trójkę. – piszą dalej

Znaczenie Kastracji i Sterylizacji w Kontekście Odpowiedzialnej Opieki

Obecnie wiele mówi się o konieczności kastracji i sterylizacji zwierząt. To ważny aspekt odpowiedzialnej opieki, który może zapobiec nadmiernemu rozmnażaniu się i tym samym ograniczyć problem bezdomnych zwierząt. Kastracja i sterylizacja są dostępne, często nawet za darmo, w ramach działań schronisk i organizacji społecznych. To kluczowe narzędzie, które może przyczynić się do zmniejszenia liczby porzuconych zwierząt oraz ograniczenia cierpienia, do którego są narażone.

W obliczu trudnych sytuacji, jak ta opisana historia szczeniąt, schroniska i organizacje społeczne odgrywają kluczową rolę. To w nich znajdują schronienie i opiekę zwierzęta, które padły ofiarą okrucieństwa lub były porzucone. Dzięki pracy tych instytucji wiele zwierząt znajduje drugą szansę na życie, a zarazem prowadzi się działania edukacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości i zmianę postaw wobec zwierząt.

Fundacja prowadzi zbiórkę. Potrzebne są podkłady, mleko zastępcze i środki przeciwpasożytnicze. Potrzebna będzie też wizyta w lecznicy. Link do zbiórki dostępny TUTAJ.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt
Przewiń do góry