Sypie w Beskidach. Czy to powrót zimy?

Schronisko Górskie PTTK Rysianka opublikowało na swoim profilu facebookowym zdjęcie na którym widać, że przybyło sporo śniegu. Czy to oznacza, że można spodziewać się powrotu zimy?

Zima na Rysiance

Dziś rano Schronisko Górskie PTTK Rysianka opublikowało zdjęcie na którym widać zimową panoramę w okolicach Schroniska na Rysiance. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla miłośników zimy z tego względu, że ostatnio w górach można było poczuć iście wiosenny klimat. 

Rysianka (1322 m) – szczyt w Grupie Lipowskiego Wierchu i Romanki w Beskidzie Żywieckim. Rysianka jest zwornikiem dla trzech grzbietów. Grzbietem południowo-wschodnim, poprzez nienazwaną przełęcz łączy się z Trzema Kopcami w Grupie Pilska, w północnym kierunku poprzez przełęcz Pawlusia odbiega od niej grzbiet Romanki, a w południowo-zachodnim biegnie grzbiet do Redykalnego Wierchu. Mająca trzy grzbiety Rysianka wznosi się więc nad trzema dolinami; są to doliny potoków ŻabniczankaBystra i Sopotnia. Ponadto w północno-zachodnim kierunku (do doliny Żabniczanki) opada z Rysianki grzbiet zwany Szyndzielnym Groniem, oddzielający dwa źródłowe cieki potoku Zimna Raztoka.

Niestety na dzień dzisiejszy poczuć prawdziwą zimę będziemy mogli tylko i wyłącznie podczas spacerów górskich. Synoptycy prognozują utrzymanie dodatnich temperatur w dolinach gór przez najbliższy czas. 

Kamera na Żywo z Rysianki

W serwisie internetowym Korbielow.net można zobaczyć panoramę z kamery która znajduje się na Schronisku Rysianka.

Link do kamery: tutaj

foto FB Schronisko Górskie PTTK Rysianka

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt