Sylwia Zyzańska z Żywiecczyzny w finale konkursu ,,Osobowość Ziem Górskich” 2023.

foto. strona konkursowa

Wśród finalistów nominowanych do tytułu „Osobowość Ziem Górskich” 2023 znalazła się Sylwia Zyzańska pochodząca z Żywiecczyzny. Zachęcamy do wzięcia udziału w głosowaniu, które potrwa do 8 listopada.

Konkurs ,,Osobowość Ziem Górskich'' 2023 - finalistką łuczniczka Sylwia Zyzańska

Na Konkurs “Osobowość Ziem Górskich” mogą być zgłaszane osoby fizyczne, organizacje pozarządowe i przedsiębiorstwa działające na obszarze Polski, Słowacji i Czech, które swoją aktywnością przyczyniły się do rozwoju oraz propagowania regionów górskich. Kandydaci są przyjmowani w kilku różnych kategoriach, w tym: “Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich”, “Średni Przedsiębiorca Ziem Górskich”, “Duży Przedsiębiorca Ziem Górskich”, “Samorządowiec/Polityk Ziem Górskich”, “Dziennikarz Ziem Górskich”, “Organizacja Pozarządowa Ziem Górskich”, “Osobowość Ziem Górskich” oraz “Sportowiec Ziem Górskich”.

Właśnie w tej ostatniej kategorii, w najlepszej trójce znalazła się Sylwia Zyzańska – łuczniczka pochodząca z Żywiecczyzny.

Sylwia Zyzańska, mieszkanka gminy Świnna. Łucznictwo zaczęła trenować od 2011  roku w LKS – Łucznik Żywiec. w 2014 roku zdobyła brązowy medal halowych mistrzostw świata juniorek w Nimes. Rok później zdobyła brązowy medal podczas halowych mistrzostw Europy juniorów. w 2016 roku wzięła udział w mistrzostwach Europy w Bukareszcie, zdobyła indywidualnie brązowy medal. W 2021 roku wywalczyła kwalifikację Olimpijską na Igrzyska w Tokio. Zdobyła 33 pozycję. Ponadto jest multimedalistką Mistrzostw Polski Seniorów. W roku 2023 zdobyła 3 miejsce w Pucharze Polski oraz złoty medal drużynowych Halowych Mistrzostw Polski. 

Aktualnie przygotowuje się do nadchodzącego sezonu, gdzie powalczy o kwalifikacje na kolejne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r. Ukończyła studia licencjackie na kierunku Wychowanie Fizyczne i Sport na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, kontynuuje studia magisterskie na kierunku Zarządzanie w Sporcie i Turystyce na Uniwersytecie Jagiellońskim. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt