Święto Powiatu Bielskiego i 46. Dni Czechowic-Dziedzic

W ostatni weekend wakacji – 27 i 28.08 obędzie się  Święto Powiatu Bielskiego i 46. Dni Czechowic-Dziedzic.

– Co roku wydarzenie odbywa się w innej gminie w naszym powiecie, tym razem powiat Bielski będzie świętować w Parku  Miejskim Lasek w Czechowicach-Dziedzicach. Trudny niepewny czas, w którym przyszło żyć uświadamia, jak ważne są spotkania z drugim człowiekiem – starosta bielski Andrzej Płonka zaprasza mieszkańców powiatu.

Sobota będzie dniem regionalnym, w którym pokażemy to, co mamy najlepszego w powiecie bielskim – kulinariami i rzemiosłem.  – Projekt „Kulinarne Dziedzictwo Pogranicza”, na które zostało pozyskane dofinansowanie pozwala zaprosić 38 kół gospodyń wiejskich z  regionu oraz gości ze słowackiej Żyliny. Każde koło przygotuje 5 tradycyjnych potraw, w kategoriach: zupa, danie główne, nalewki, wypieki i produkt regionalny. Będzie konkurs, a mieszkańcy od godz. 14:00 będą mieli okazję spróbować za darmo prawie 200 potraw! – mówi Magdalena Więzik, naczelnik wydziału promocji powiatu, kultury, turystyki i sportu w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

Nowością będzie „Beskidzki Jarmark Rzemiosła”. Będzie można wziąć udział w wypiekaniu chleba, a następnie spróbować pieczywa, podejrzeć jak powstają rzeźby z drewna, czy koronki. Na scenie będzie kolorowo od strojów ludowych. Od godz. 18:00 zrobi się bardziej rockowo, na co zaprasza Pan Szewc. Mocne brzmienia to także zespół „Turbo”, który pojawi się na scenie o 21:00.

W niedzielę, już w samo południe będzie koncert „Gwiazdy i gwiazdeczki powiatu bielskiego”. Przez scenę przewijać będą się laureaci corocznych Powiatowych Spotkań Amatorskich Grup Artystycznych SAGA. W swoim żywiole będzie można zobaczyć m.in. Jakuba Rzepeckiego z Kóz, finalistę telewizyjnego programu „You can dance- Nowa Generacja”. Po najmłodszych i trochę starszych rodzimych talentach wystąpią uznane marki muzyczne, takie jak: Czechowicki Teatr Muzyczny MOVIMENTO, Kraków Street Band, czy Artur Andrus. Przed występem tego ostatniego burmistrz Czechowic-Dziedzic wręczy nagrodę Promotio Urbis A.D. 2022.

Szczegółowe informacje można znaleźć na plakacie, załączonym poniżej. 

Źródło/foto powiat.bielsko.pl

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt