[wideo] Sukces Żywieckich Formacji Tanecznych na Międzynarodowej Scenie

Żywieckie formacje taneczne „Aqua Dance” i „Twister” odniosły sukces na tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Tańca „Rimini Dance Open” we Włoszech, zdobywając prestiżową nagrodę Grand Prix oraz nominacje na przyszłoroczny Fest Info Dance w Budapeszcie.

Sukces Żywieckich Formacji na „Rimini Dance Open”

W tegorocznej edycji „Rimini Dance Open” uczestniczyło ponad 2 tysiące tancerzy z całej Europy. Wśród nich znalazły się także dwie formacje reprezentujące Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu – „Aqua Dance” i „Twister”. Obie grupy zdobyły uznanie międzynarodowego jury, przyciągając uwagę swoim profesjonalizmem i talentem.

Formacja „Twister” odniosła sukces, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii Art Dance Formation. Z kolei „Aqua Dance” triumfowała w kategorii Latin Formation, dodatkowo zdobywając tytuł „Best Formation Fest Info Dance 2024”. Takie osiągnięcia są wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania zarówno tancerzy, jak i ich trenerki i choreografki Anny Kamińskiej oraz kierownika organizacyjnego Pawła Parasyna.

Międzynarodowy Konkurs Tańca „Rimini Dance Open” był organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Festiwali (EAFF), a jego patronat objęła UNESCO. Impreza cieszy się dużym prestiżem i jest uznawana za jedno z najważniejszych wydarzeń tanecznych w Europie, co dodatkowo podkreśla wagę osiągnięć formacji z Żywca.

Zdobycie nagrody Grand Prix oraz nominacji na Fest Info Dance w Budapeszcie na 2025 rok to ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy dla formacji „Aqua Dance” i „Twister”. Tancerze z Żywca mają przed sobą jasną przyszłość, a ich osiągnięcia na międzynarodowej scenie są dowodem na to, że ciężka praca i pasja prowadzą do sukcesów.

Występy formacji można zobaczyć na filmach poniżej

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt