Sukces ratowników z Żywca, w trakcie tegorocznych mistrzostw w Szczyrku!

foto. Ratownictwo Medyczne w Żywcu

W dniach 9-11 stycznia odbyły się emocjonujące XVIII Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w Szczyrku. Impreza zgromadziła 37 załóg karetek medycznych z różnych zakątków Polski, a rywalizacja była niezwykle zacięta. Zespół Ratownictwa Medycznego z Żywca triumfował w tych zawodach, udowadniając swoją doskonałą sprawność i wiedzę.

Wiedza i sprawność fizyczna na wagę złota

W trakcie zawodów, załogi karetek medycznych musiały zmierzyć się z 10 symulowanymi sytuacjami medycznymi, w tym zarówno nocnymi, jak i dziennymi scenariuszami. Wykonywane procedury obejmowały kardiowersję i stymulację przezskórną u pacjentów dorosłych, a także dramatyczne sytuacje, takie jak ratowanie dziecka z zatrzymaniem krążenia spowodowanym zatruciem lekami. Nie brakowało również trudnych wyzwań, jak ratowanie życia turysty w górskim schronisku na Skrzycznem, porodu w windzie do której nie można było się dostać w szpitalu w Żywcu, noworodka przyniesionego do okna życia w Bielsku-Białej, czy wypadku w bielskiej stacji kontroli pojazdów. Sędziowie oceniali ich umiejętności i skuteczność działania w trudnych sytuacjach.

Wszystkie zespoły ratowników medycznych musiały nie tylko wykazać się sprawnością fizyczną, ale także zaprezentować swoją wiedzę teoretyczną. 

Ratownicy z Żywca okazali się najlepsi z najlepszych

Zwycięzcą tegorocznych mistrzostw okazał się Zespół Ratownictwa Medycznego z Żywca. Składający się z Bartłomieja Sikory, Szymona Hury i Kacpra Roczyny ratownicy udowodnili, że są niekwestionowanymi mistrzami w swojej dziedzinie.

foto. Ratownictwo Medyczne w Żywcu

Drugie miejsce zajęli pracownicy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, a trzecie miejsce przypadło ratownikom Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy.

Na uroczystej gali zespołom ratowników medycznych gratulowali m.in.: Andrzej Kamiński, wicestarosta bielski oraz Barbara Adamska, Dorota Nikiel i Grzegorz Gabor z Zarządu Powiatu, Antoni Byrdy burmistrz Szczyrku, Helena Byrdy-Przybyła, radna powiatowa i przewodnicząca komisji zdrowia. Jednym z gości był także Piotr Nowak, dyrektor śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt