Sukces nie zna barier 2023 – jury uhonorowało Ewelinę Szczepańską.

fot. Paweł Sowa Wydział Prasowy UM w BB

7 grudnia, odbyła się uroczysta gala konkursu “Sukces nie zna barier 2023”. Wydarzenie to już po raz ósmy wyróżniło osoby z niepełnosprawnościami, które dzielnie pokonują wszelkie przeciwności losu. Jednym z laureatów tegorocznego konkursu jest Ewelina Szczepańska, która z pasją zdobywa górskie szczyty, pomimo poruszania się na wózku inwalidzkim.

Nagroda dla Eweliny Szczepańskiej

Ewelina Szczepańska, która kilka lat temu została zdiagnozowana ze stwardnieniem rozsianym, otrzymała główne wyróżnienie podczas gali. Jej historia to prawdziwy przykład determinacji i pokonywania życiowych trudności. Pomimo choroby, Ewelina nie tylko podjęła się zdobywania gór na wózku inwalidzkim, ale również aktywnie uczestniczy w prelekcjach i inspiruje inne osoby z niepełnosprawnościami.

Ewelina Szczepańska rozpoczęła swoją przygodę z górami jako wolontariuszka, angażując się w pracę z dziećmi i wspierając Maltańską Służbę Medyczną. Jednak nawet po diagnozie stwardnienia rozsianego nie zrezygnowała z marzenia o zdobywaniu szczytów. W 2022 roku na swoim wózku inwalidzkim zdobyła wiele znanych gór w Polsce, takie jak Błatnia, Magurka, Czupel, Szyndzielnia, Dębowiec, Klimczok, Skrzyczne, Rysianka, Lipowska, Równica. Była także w Bieszczadach. Każda jej wyprawa jest starannie przygotowywana i koordynowana przez ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR.

Wielką rolę w osiągnięciu sukcesów Eweliny odgrywa wsparcie rodziny i przyjaciół. Razem z nimi uczestniczy w licznych aktywnościach, takich jak wycieczki górskie, strzelanie, paintball czy jazda na rolkach. Ta wszechstronna aktywność udowadnia, że wózek inwalidzki nie musi być przeszkodą.

Odbierając nagrodę laureatka podkreślała, że jej górska przygoda rozpoczęła się właściwie od żartu, ale dzięki pomocy wielu osób wciąż trwa.

CZYTAJ TAKŻE:

Mateusz Buchytar i Waldemar Kraśnicki również ''stanęli na podium''

Podczas tej samej gali, drugie miejsce zdobył Waldemar Kraśnicki, który od urodzenia boryka się z niepełnoprawnością ruchową i problemami ze wzrokiem.  Trzecie miejsce przypadło Mateuszowi Buchytarowi, który porusza się o kulach. Mimo swoich niepełnosprawności są zaangażowany w działalność społeczną.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt