Sukces na Mistrzostwach Polski w Akrobatyce Powietrznej

Pierwsze miejsce na Mistrzostwa Polski w Akrobatyce Powietrznej, które rozegrano w dniach 3-5 czerwca w Kielcach, zajęły – startująca indywidualnie bielszczanka Kamila Miszta oraz zawodniczki APPA Studio Akrobatyki Powietrznej – Anna Polak z Bielska-Białej.

Kamila Miszta ma 21 lat, na co dzień jest trenerką i prowadzi zajęcia z akrobatyki powietrznej w szkole tańca i ruchu Dance 4 You.
– Sama tworzę i wymyślam swoją choreografię na zawody – informuje Kamila Miszta. – Miałam możliwość zaprezentowania się na Mistrzostwach Polski IPSF i zdobyłam pierwsze miejsce. Brałam udział w najwyższej kategorii, to jest Elite Senior Women, dzięki czemu otrzymałam kwalifikacje na mistrzostwa świata w Szwajcarii. Pokonałam wiele naprawdę uzdolnionych zawodniczek z całej Polski oraz ustanowiłam nowy rekord kraju w swojej kategorii – dodaje akrobatka.

Na tych samych zawodach wysokie miejsca zajęły zawodniczki APPA Studio Akrobatyki Powietrznej – Anna Polak z Bielska-Białej. W kategorii Artistic Pole Profesjonalistki Duety 1. miejsce oraz kwalifikacje na październikowe mistrzostwa świata uzyskały Anna Polak (założycielka Studio APPA ) i Gabriela Frączek, w kategorii Pole Sport Młodziki Elite 1. miejsce oraz kwalifikacje na mistrzostwa świata zdobyły Lena Rogowska i Maja Baranowska. Na 3. miejscu w kategorii Artistic Pole Profesjonalistki uplasowała się Anna Polak. Drugie w kategorii Pole Sport Duety Novice Amatorzy : były Aleksandra Glos oraz Marcelina Biłka. W kategorii Aerial Hoop Novice Mieszane 1. miejsce zajęła Magdalena Leś, która pokonała aż 64 zawodniczki. Na 3. miejscu w kategorii Artistic Hoop Duety profesjonalistki uplasowały się Anna Polak z partnerką Kamilą Misztą. W kategorii Aerial Hoop Duety Mieszane 4. miejsce zajęły Magdalena Leś & Diana Smyrska, w kategorii Aerial Hoop Novice mieszane 4. miejsce przypadło Nikoli Paduch, która również pokonała 64 zawodniczki, a w kategorii Artistic Pole półprofesjonalistów 4. miejsce zajęła Wiktoria Kruczek.
Szkoła APPA Studio Akrobatyki Powietrznej zaprasza do siebie na zajęcia z akrobatyki powietrznej już od 5. roku życia.

Wcześniej szkoła odniosła sukces na Międzynarodowych Zawodach Pole Sport we Włoszech rozegranych w dniach 7-8 maja. Jej reprezentacja wywalczyła podium w każdej kategorii :