Stypendia dla zdolnej młodzieży

65 uczniów zostało nagrodzonych jednorazowym stypendium Prezydenta Miasta Bielska-Białej za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2021/2022. Stypendia wręczał 6 września w Ratuszu prezydent Jarosław Klimaszewski.

– To, że nasze miasto od lat ma najwyższe wyniki w nauczaniu, nie jest przypadkiem i nie dzieje się samo. To wspólny wysiłek dzieci, rodziców i nauczycieli połączony z systemem edukacji działającym na terenie Bielska-Białej. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że największe wydatki z budżetu miasta idą na oświatę; co roku dokładamy ponad 100 milionów, aby ten system był na jak najwyższym poziomie. Nie żałujemy tych pieniędzy, gdyż wykształcenie młodych to najlepsza inwestycja nie tylko dla miasta, ale dla całego kraju. Bo cóż możemy dać lepszego młodzieży niż odpowiedni poziom edukacji i staranne wychowanie? Z tego możemy być dumni, a dzisiejsza uroczystość i nagrody mają być dopingiem do dalszych, jeszcze lepszych wyników- mówił prezydent Jarosław Klimaszewski.

W spotkaniu uczestniczyli stypendyści, ich rodzice i dyrektorzy szkół, władze samorządowe reprezentowali przewodnicząca Komisji Edukacji i Sportu Rady Miejskiej Małgorzata Zarębska oraz zastępca prezydenta miasta Piotr Kucia.

Stypendia otrzymali uczniowie wszystkich typów szkół publicznych i niepublicznych, którzy w minionym roku szkolnym pobierali naukę na terenie Bielska-Białej i uzyskali bardzo wysoką średnią ocen oraz tytuł laureata konkursu przedmiotowego, olimpiady przedmiotowej lub konkursu artystycznego.

Nagrody rzeczowe otrzymało 4 uczniów szkół podstawowych, a 26 uczniów szkół podstawowych oraz 35 uczniów szkół ponadpodstawowych nagrody pieniężne. Stypendyści są uczniami 18 szkół:

Szkoła Podstawowa nr 3 – 2 laureatów
Szkoła Podstawowa nr 13 – 1 laureat
Szkoła Podstawowa nr 18 – 1 laureat
Szkoła Podstawowa nr 25 – 1 laureat
Szkoła Podstawowa nr 32 – 1 laureat
Szkoła Podstawowa nr 33 – 1 laureat
Szkoła Podstawowa nr 36 z Oddziałami Integracyjnymi – 1 laureat
Szkoła Podstawowa nr 37 – 2 laureatów

I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika – 1 laureat
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. S. Żeromskiego – 3 laureatów
V Liceum Ogólnokształcące – 15 laureatów
Zespół Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych – 3 laureatów
Bielska Szkoła Przemysłowa – 2 laureatów
Szkoła Podstawowa i Liceum Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego – 6 laureatów
Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Córek Bożej Miłości – 2 laureatów
Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego – 3 laureatów
Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Primary Steps – 1 laureat
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych – 19 laureatów

Wspieranie uzdolnionych, osiągających ponadprzeciętne wyniki w nauce uczniów ma w naszym mieście długą tradycję. Stypendia Prezydenta Miasta przyznawane są d 2009 roku.

źródło/foto UM Bielsko-Biała

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt