Staw kajakowy w Ustroniu zmieni się nie do poznania. Na dniach ruszą prace.

staw kajakowy ustroń
foto. Miasto Ustroń

Ustroń słynie z uroków przyrody, uzdrowiskowych tradycji i niezliczonych atrakcji turystycznych. Jednak teraz to miasto przygotowuje się do kolejnej, przełomowej inwestycji – modernizacji stawu kajakowego. Ta inwestycja, przyciągnie zarówno mieszkańców, jak i turystów, zapewniając im nowe miejsce do wypoczynku i rekreacji.

Modernizacja Stawu Kajakowego w Ustroniu

Projekt modernizacji i odrestaurowania terenu wokół stawu kajakowego w Ustroniu to wielka inwestycja, na którą czekano od dawna. Rok temu otrzymano na ten cel 9,9 mln złotych dotacji z rządowego programu inwestycji strategicznych. Dodatkowo miasto dołoży jeszcze 1,1 mln złotych z własnego budżetu, co świadczy o zaangażowaniu w rozwój tego miejsca. W Urzędzie Miasta Ustroń, Burmistrz Przemysław Korcz oraz Prezes Zarządu INSTAL Cymorek Sp. z o.o. , Pan Grzegorz Cymorek, podpisali umowę na realizację zadania.

foto. Miasto Ustroń

Modernizacja obejmuje wiele istotnych aspektów, które przyczynią się do całkowitej transformacji stawu kajakowego i jego otoczenia, a w szczególności uszczelnienie niecki oraz wałów i remont śluz, budowa pawilonu usługowo-gastronomicznego wraz z przystanią kajakową, wykonanie fontanny, pomostów, uzupełnień zieleni, wykonanie nowych nawierzchni schodów, chodników promenady wielkopiecowej oraz chodnika wzdłuż ul. Hutniczej. W ramach zadania przewiduje się wykonanie oświetlenia terenu i podświetleń oraz wyposażenia terenu w ławki, siedziska, kosze na śmieci, pochylnie oraz podnośniki dla osób niepełnosprawnych.

Termin zakończenia inwestycji

Przewidywany termin zakończenia inwestycji to 2025 rok. Jest to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga starannego planowania i precyzyjnej pracy. Jednak efekty tych prac przewyższą wszelkie oczekiwania

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt