Stadion w Bielsku-Białej zasypią maskotki!

foto. BBOSiR

Dzisiaj odbędie się mecz Wisła Kraków – TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. W przerwie meczu zaplanowane jest wyjątkowe wydarzenie. W ramach akcji charytatywnej ,,Dorzuć misie” pluszaki pofruną z trybun na murawę.

Mecz bielszczan z gośćmi z Krakowa będzie dla wszystkich kibiców Górali wyjątkowy. Kibice proszeni są o przyniesienie pluszowych maskotek (wszystkie maskotki powinny być czyste i szczelnie zapakowane w foliowe opakowania), które w przerwie, na znak spikera zostaną rzucone na murawę. Za każdego rzuconego misia oficjalny bukmacher klubu  STS wpłaci 5 zł na wskazany przez klub cel. Tym razem będzie to bielskie Stowarzyszenie Teatr Grodzki, które od lat współpracuje z Podbeskidziem.

Stowarzyszenie prowadzi programy edukacyjne i artystyczne dla dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej, osób niepełnosprawnych, ofiar uzależnień, osób starszych i innych grup potrzebujących wsparcia. Misie rzucone na murawę trafią natomiast do osób potrzebujących.

– Bardzo się cieszymy się, że akcja #DorzućMisie, organizowana wspólnie z Fundacją STS, po raz pierwszy zawita do 1 ligi i to właśnie na naszym stadionie. Wspólnie ustaliliśmy, że cała zebrana kwota zostanie przekazana na Fundację Teatru Grodzkiego, której podopieczni od dawna licznie pojawiają się na wszystkich domowych meczach Górali, a ostatnio mieli także okazję zwiedzić nasz stadion. Mamy nadzieję, że na najbliższym meczu rundy z Wisłą Kraków, dopisze podobna frekwencja jak podczas majowego spotkania i wspólnie z kibicami uzbieramy okazałą kwotę – mówi prezes Podbeskidzia Bogdan Kłys.

Początki akcji charytatywnej sięgają kilku lat wstecz, kiedy to zrodziła się w środowisku hokejowym. Idea była prosta – rzucać pluszowe maskotki na lód, gdy gospodarze zdobywali pierwszego gola. Jednak to, co początkowo wydawało się zabawą, szybko przerodziło się w coś więcej.

Fundacja STS, wspierająca akcję, postanowiła przenieść pomysł na stadiony piłkarskie. Dlaczego? Ponieważ chcieli wykorzystać siłę kibiców, ich entuzjazm i miłość do swoich drużyn, aby pomagać potrzebującym. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ akcja szybko zyskała popularność.

Akcja gościła już na stadionach w Lubinie, Częstochowie, Kielcach i Białymstoku. Zebrano wtedy 120.666 maskotek. Tym samym, na konta osób potrzebujących trafiło 603.240 zł. Edycja w Bielsku-Białej odbędzie się dzisiaj, w piątek.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt