Sprawca kradzieży i paser zatrzymani

Do pięciu lat więzienia grozi 19-latkowi, który dokonywał licznych kradzieży sklepowych na terenie Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic. Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej ustalili i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa oraz pasera, któremu rabuś sprzedał skradziony towar.

W dniu 10 października br. policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali na jednej z ulic w centrum miasta do kontroli pojazd, którego kierujący, 19-letni bielszczanin oraz 38-letni pasażer wykazywali silne zdenerwowanie. Już po chwili okazało się, że zachowanie ich wynikało z faktu znajdującej się w bagażniku samochodu reklamówki z zawartością butelek z alkoholem. Kierujący potwierdził, że towar ten został przez niego skradziony w jednym z bielskich sklepów. Mężczyźni zostali zatrzymani.


Sprawą kradzieży zajęli się śledczy z Wydziału Kryminalnego tut. komendy, którzy w toku dokonanego przeszukania znaleźli w mieszkaniu 38-latka dużą ilość nowej, markowej, jeszcze z metkami odzieży oraz perfumy. Mężczyzna potwierdził, iż towar ten zakupił od 19 – latka, wraz z którym został zatrzymany, mając świadomość tego, że przedmioty  te pochodzą z przestępstwa.


W toku czynności ustalono również, iż 19-letni sprawca z dokonywanych na terenie Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic kradzieży, których systematycznie dokonywał już od września br. , uczynił sobie stałe źródło dochodu. Obecnie usłyszał osiem zarzutów z przestępstwa kradzieży na ponad 6 tysięcy złotych. Część odzyskanego mienia zostało już przekazane właścicielom. Drugi ze sprawców usłyszał trzy zarzuty paserstwa. Zarówno sprawcy kradzieży, jak i paserowi, którzy na swoim sumieniu mają dużo podobnych czynów oraz inne na biegu postępowania, za dokonane przestępstwa grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło/foto Policja Bielsko

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt