Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem oraz Michałem Ogórkiem.

Wyjątkowe spotkaniu z prof. Jerzym Bralczykiem oraz Michałem Ogórkiem,  odbędzie się w Bielsku-Białej oraz Żywcu. Podczas spotkania oprócz preselekcji, będzie możliwość nabycia książek i uzyskania autografu.

prof. Jerzy Bralczyk jest znanym polskim językoznawcą oraz gramatykiem normatywnym. Specjalizuje się w języku mediów, reklamy oraz polityki. Był prowadzącym cotygodniowego programu “Mówi się”, emitowanego na antenie TVP Polonia, a także audycji “Na słówko”, dostępnej w TVN Lingua. Pojawia się w Polskim Radiu w codziennej audycji “Słowo o słowie”. Ponadto, jest autorem licznych felietonów o języku.

Michał Ogórek jest polskim dziennikarzem, prezenterem telewizyjnym, krytykiem filmowym, autorem około dwudziestu publikacji satyrycznych. Pracuje jako felietonista dla “Gazety Wyborczej”. Jego felietony pojawiają się również na portalu Koduj24.pl. W 2004 roku związał się z kanałem telewizyjnym Kino Polska.

Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek są autorami książek pt. ,,A bodaj Ci nóżka spuchła, czyli co nas śmieszyło i śmieszy” oraz ,,Kiełbasa i sznurek”.

Spotkanie w Bielsku-Białej

Gdzie: Biblioteka – Książnica Beskidzka, ul. Słowackiego 17a
Kiedy: 16 maj 2023
Godzina: 17:00

Spotkanie w Żywcu

Gdzie: Sala Ratuszowa Urzędu Miejskiego
Kiedy: 15 maj 2023
Godzina: 11:00

foto. polskie radio

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Jarmark Św. Wita 2024 w Żywcu

Jarmark Świętego Wita, będący Ogólnopolskim Festiwalem Smaków, to coroczna impreza, która przyciąga miłośników tradycyjnych polskich produktów i rękodzieła z całego

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt