Spotkanie Policji z Ratownikami WOPR

Policjanci z komisariatu w Gilowicach wspólnie z ratownikami z Beskidzkiego WOPR-u spotkali się z dziećmi z klubu sportowego LKS „Żar” z Międzybrodzia Bialskiego. Spotkanie odbyło się w myśl akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Dzięki takim spotkaniom dzieci otrzymały dużą dawkę wiedzy, dzięki której będą wiedzieć jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Nad Jeziorem Międzybrodzkim odbyło się spotkanie zorganizowane w myśl ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wzięły w nim udział dzieci z klubu sportowego LKS „Żar” z Międzybrodzia Bialskiego. Organizatorami spotkania byli policyjni motorowodniacy z Gilowic oraz ratownicy z Beskidzkiego WOPR-u. W czasie spotkania każdy przedstawiciel służb przekazał im ważne treści dotyczące tego, jak zachowywać się nad wodą, aby być bezpiecznym oraz jak udzielić pomocy, gdy ktoś jej potrzebuje. Część spotkania poświęcono również na omówienie głównych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkowo każdy mógł zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez policjantów  czy ratowników. Dużo radości sprawiła dzieciom możliwość odbycia rejsu policyjną lub strażacką motorówką. 

Głównym celem tej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” jest promowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć.

Bardzo istotnym elementem akcji jest konkurs plastyczno-filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”. Więcej na temat konkursu znajdą Państwo na stronie: https://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału! 

źródło/foto Policja Żywiec

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt