Spektakl inny niż wszystkie! Scenerią zabytkowy cmentarz.

foto. Teatr Polski Bielsko-Biała

Aktorzy Teatru Polskiego w Bielsku-Białej po raz kolejny wystawią niezwykły spektakl na miejscowym cmentarzu żydowskim. To hołd dla klasyki polskiej literatury oraz refleksja nad życiem doczesnym.

''Dziady'' Adama Mickiewicza na żydowskim cmentarzu w Bielsku-Białej

Cmentarz Żydowski w Bielsku-Białej to miejsce, które skrywa w sobie bogatą historię. Od momentu powstania w XIX wieku aż do czasów obecnych, stanowi on nie tylko cenne źródło wiedzy historycznej, ale także inspirację dla wielu artystów i twórców. 

To na tym cmentarzu aktorzy Teatru Polskiego zaprezentują inscenizację “Dziadów” Adama Mickiewicza, która przybliży widzom klasykę polskiej literatury oraz przekaże treści o przemijaniu człowieka i refleksji nad życiem doczesnym. Dym unoszący się nad grobami, światło świec rozświetlających mroczną przestrzeń – to elementy, które tworzą niezwykłą atmosferę. Sceneria cmentarza zabytkowego przypomina o przemijaniu, tworząc głębszy kontekst dla spektaklu. Taki efekt byłby trudny do uzyskania na deskach teatru.

Data i godziny spektaklu ''Dziady''

Teatralna magia na Cmentarzu Żydowskim trwać będzie przez cztery dni, dając okazję do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

  • 28 października
    godziny: 18:30, 20:00, 21:30
  • 29, 30, 31 października
    godziny: 18:00, 19:30, 21:00

Bilety w cenie 60 zł, dostępne są wyłącznie w kasie Teatru Polskiego. Spektakl trwa około 50 minut.

Udostępnij na Facebooku:

Share on facebook
Facebook

Reklama

Zobacz również..

Reklama

STRONY

Nasze SOCIAL
Kontakt